Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 3 Aralık 2017

Adana Sohbet Odaları Seviyeli Arkadaşlık Platformu Sunar. Dünyada adana sohbet odaları olarak bir çok sohbet odaları platformu sunar.

Adana Sohbet Odaları Seviyeli Arkadaşlık Platformu Sunar.

Adana sohbet odaları olarak seviyeli sohbet etmenize olanak sunar en güzel adana mobil sohbet odaları arkadaşlık platformu. Adana chat odaları bağlantınızı yaptığınızda bir çok adanalı insanlarla sohbet etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Mobil cihazlardan, adana mobil sohbet olarak hizmet sunmaktayız.

Adana nüfus olarak 2.062.51 türkiyenin 5. büyük şehridir. Bir çok insanla sohbet etmek isterseniz adana sohbet odaları, olarak aramıza katılabilirsiniz. Adana chat odaları, chat odaları hizmetimiz, tüm adanalı kardeşlerimize açıktır. Chat, olarak size en güzel imkanlar sunan platformumuzda oyun kanallarıda bulunmaktadır.

Adana şehrinin merkezi, mersin, adana, osmaniye vede hatay illerini kapsamaktadır. Ekonomik vede kültürel bir bölgeye sahiptir. Çukurovanın merkezinde her almaktadır. Adana sohbet odaları size adana hakkında her türlü bilgiyi sunmaktadır. Adana chat odaları, her yaştan insanı barındırmaktadır. 18 yaşından küçüklerin platformumuzu kullanması uygun değildir. 5.62 milyon insana sahiplik yapan bölge tarıma elverişlidir. Geniş vede düz alana sahiptir.

Adana Şehri İklim ve Tarihçesi

İklim:

Adana, tipik Akdeniz iklimine sahiptir. Kışları ılık ve yağışlı; yazları ise sıcak ve kuraktır. En yüksek sıcaklık 8 Temmuz 1978’de 44.0 °C olarak ölçülmüştür. En düşük sıcaklıksa 30 Ocak 1980’de -4.2 °C olarak kayıtlara geçmiştir.

Adana Tarihçesi:

Adana’nın tarihçesi 3,000 yıl kadar öncesine dayanmaktadır; bölgedeki arkeolojik bulgular Paleolitik Çağ’a değin uzanan insan yerleşkelerini gün yüzüne çıkarmıştır. Arkeolojistlerin taş bir duvar ve bir şehir merkezi buldukları Tepebağ Höyüğü Neolitik Çağ’da inşa edilmiştir ve Çukurova bölgesindeki en eski şehir olarak düşünülmektedir. Adana isminde bir yer Sümer destanlarından biri olan Gılgamış Destanı’nda söz edilmektedir; ancak bu çalışmanın coğrafyası sözü geçen yerin konumunu belirlemek için çok muğlaktır.

Hattuşaş (Boğazkale)’de bulunan Hitit Kava yazıtlarına göre Kizzuwatna, MÖ 1335 dolaylarında Hititlilerin koruması altında Adana’yı yöneten ilk krallıktı. Aynı zamanda şehir Uru Adaniya ve sakinleri ise Danuna olarak anılırdı. MÖ 1191-1189’a rastlayan yıllarda Hitit İmparatorluğu’nun çöküşüyle başlayan batı kaynaklı akınlar ovanın denetiminin çok sayıda küçük çaplı krallıklara geçmesine neden olmuştur, akabininde de Asurlular, MÖ 9. Yüzyıl; Faslılar, MÖ 6. Yüzyılda MÖ 333’te Büyük İskender; Selevkoslar; Kilikya korsanları; Romalı devletadamı Pompey; ve Kilikya Ermeni Krallığı (Kilikya Krallığı) bölgenin denetiminde söz sahibi olmuşlardır.

Adana’nın tarihçesi özü itibariyle Tarsus’un tarihçesiyle bir bağlantısı vardır; Seyhan Nehri’ne komşu olan bu iki şehrin konumu nehir tarafından değiştirildiğinden bu şehirler sıklıkla aynı kent olarak anılır ve ismi de asırların seyrine göre değişmiştir. Romalılar döneminde Adana’nın göreceli olarak az bir önem arz etmekteydi ve bu sıralarda bölgenin metropolü konumunda Tarsus bulunmaktaydı. Gnaeus Pompeius Magnus devrinde ise şehir Kilikya korsanları için bir hapishane olarak kullanılmıştır. Birkaç yüzyıl sonra şehirde doğuya giden Roma askeri yolu üzerinde yerel bir istasyon kurulmuştur. MS 395’te Roma İmparatorluğu’nun kesin çöküşünün ardından bölge Bizans İmparatorluğu’nun bir parçası haline gelmiş ve muhtemelen Julianus’un hükümdarlığı zamanında gelişmişti. Büyük köprülerin, yolların, hükümet binalarının, sulama ve fidanlıkların inşasıyla beraber Adana ve Kilikya bölgenin en önemli ve gelişkin ticaret merkezi haline gelmiştir. Özellikle Kilikyalılar devrinde Ayas (bugünkü adıyla Yumurtalık) ve Kozan (eski adıyla Sis) bölgedeki diğer büyük şehir ve yönetim merkezleriydi.

Adana Sohbet Odaları platformuna bağlantı sağlayan kullanıcılar, her şehirde insanlarla sohbet edebilir. Arkadaşlık ortamı kurmanız için tek yapmanız gereken adana mobil sohbet odaları platformuna girmeniz. Adana chat odaları, chat imkanını arkadaşlarınızında haberi olması acısından onlarla paylaşmayı unutmayın.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Düzce Sohbet Odaları En Güvenli Arkadaşlık Sağlamaktadır.


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri