Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 5 Aralık 2017

Afyonkarahisar Sohbet Odaları Anlam Yüklü Chat Durağınız… En güzel sohbet imkanı sunan afyonkarahisar mobil sohbet odaları adında hizmet sunmaktadır.

Afyonkarahisar Sohbet Odaları Anlam Yüklü Chat Durağınız…

Afyonkarahisar sohbet odaları, adında sohbet imkanı sunan platformumuz her kesimden insana açıktır. Tüm chat olasılığına sahiplik eden, sohbet odaları, afyonkarahisar mobil sohbet odaları altında toplanmaktadır. Chat odaları, eğlence amaçlı olarak kurulmuş olup, tüm afyonkarahisar insanlarını arasında barındırmaktadır.

Afyonkarahisar mobil sohbet, olarak siz değerli dostlarımıza hizmet sunmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Seviyeli ortam olarak hazırlanan afyonkarahisar sohbet odaları, her şehirden insanla tanışmanıza olanak sunar.

Afyonkarahisar, türkiyenin ege bölesinde yer almaktadır. TUIK, verilerine göre ilde merkez ilçe ile birlikte 18 ilçe, 89 belde ve 388 köy bulunmaktadır. Afyonkarahisar halkıda çok cana yakındır.

Afyonkarahisar İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Afyonkarahisar ili içerisinde bulunan hava bilgisi istasyonlarının uzun yıllık verilerine göre yıllık ortalama sıcaklık 11.1 °C dir. En soğuk ay olan Ocak ayında ortalama sıcaklık 0.2 °C dir. En sıcak ay olan Temmuz ayında ise ortalama sıcaklık değeri 22.1 °C dir. Afyonkarahisar ili İç Anadolu Karasal İklim bölgesinde yer alması nedeniyle bu yağış düzeninin etkileri altında bulunmaktadır ve ilde yıllık yağış ortalaması 407 mm dir. Yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve kar yağışlı geçer.

Afyonkarahisar Tarihçesi:

Bilindiği kadarıyla ilk olarak Hitit egemenliğinde olan Afyonkarahisar toprakları, sonra sırası ile Frigya ve Lidya egemenliğine geçti.[1] Daha sonra M.Ö. 16 yüzyılda Pers egemenliğine giren Afyonkarahisar’ı Büyük İskender fethetti. Onun ölümünden sonra Selevkos ve Bergama Krallıkları’nın egemenliğine giren topraklar, daha sonra Roma İmparatorluğu topraklarına katıldı.Alparslanın Malazgirt Savaşı’ndan sonra Türklerin anadoluyu fethiyle Sultan I. Mesut’un emri ile Akronium Kalesi’nin eteklerine Karaşar Türkleri yerleşmiş ve daha sonra kaleye Karahisar adı verilmiştir. Karahisar ve yöresi, Selçuklu Veziri Sahip Ata Fahrettin Ali’nin “Sahip” unvanı nedeniyle “Karahisar-ı Sahip” olarak anılmıştır. Karahisar-ı Sahip “Vezirin Karahisarı” anlamına gelmektedir. Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın fethiyle ilk kez Türk egemenliğine giren topraklar, 1. Haçlı Seferi sırasındaki Hristiyan egemenliğininden sonra Alaaddin Keykubat tarafından yeniden Türk yönetimine alındı. 12. yüzyılda Germiyanoğullları’nın egemenliğinde olan bölge, sonra Osmanlı İmparatorluğu yönetimine girdi.

Afyonkarahisar Sohbet Odaları, nüfus bakımından kalabalık il değildir. Yalnız iklimine bakılırsa havası temiz şehirler arasındadır. Afyonkarahisar mobil sohbet odaları bağlantısı yaptığınızda, vakit kaybetmeden sohbet edebilirsiniz. Sohbet odaları, içerisinde oyun kanallarınada ulaşabilirsiniz. Afyonkarahisar chat odaları, hakkında sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz. Afyonkarahisar mobil sohbet, altında yazmış olduğumuz yazımızdan arkadaşlarınızıda haberdar etmeyi unutmayın, onlarlada paylaşırsanız seviniriz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Adıyaman Sohbet Odaları Herkese Özel Sohbet İmkanı Yaşatır.


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri