Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 6 Aralık 2017

Ağrı Sohbet Odaları Keyifli Dürüst Arkadaşlığın Yerindesiniz, Her insana hitap eden sohbet odaları, ağrı sohbet odaları keyfini platformda yaşatmaktadır.

Ağrı Sohbet Odaları Keyifli Dürüst Arkadaşlığın Yerindesiniz

Ağrı mobil sohbet odaları siz değerli dostlarımız için kurulmuş, en güzel dostluğu parmaklarınızın uçuna getirmiştir. Sohbet etmenize olanak sağlayan platformumuz, en güzel mobil sohbet odaları altında toplanmaktadır. Sizin için hazırlamış olduğumu ağrı chat odaları bağlantıdan sonra keyifli bir sohbet sıcaklığını yakalaya bilmeniz için hizmet vermektedir. Argosuz kurallar çercevesinde, bir çok insanıda bünyesinde barındıran ağrı sohbet odaları, siz değerli dostlarımızı chat için bir araya toplamaktadır.

Birbirinden samimi arkadaşlar, ağrı şehrinden dostlar bir çok şehirdende dost edinme gibi birçok aktivite ile zaman geçirebilirsiniz. Chat odaları, her türlü oyun oynama imkanıda sunmaktadır. Sizin için kurulmuş olan ağrı mobil sohbet, rumuz aldıktan sonra güzel vakitler geçirmenize olanak verir. Ağrı ilinin yüzölçümü, 11.376 km’dir. İlçe sayısı ise 7. Nüfusu konusunda aslında kalabalık bir il değildir, nüfus ölçümü ise, 437.093’dur.

Ağrı ismi nereden gelmektedir?

Osmanlı döneminde Şorbulak olarak anılan ilin adı, Ermeniler zamanında Karakilise olarak değiştirilmiştir. Kazım Karabekir Paşa zamanında Karakilise ismi değiştirilerek Karaköse diye adlandırılmıştır. Nuh Tufanı ile ilgisinden dolayı Tevrat’ta adı geçen Ararat Dağı ve ülkesinin, Ağrı ve çevresinin olduğu sanılması dolayısıyla Ağrı’ya batılılar tarafından Ararat da denilmektedir. 1834 yılında bucak, 1869 yılında ilçe olan Ağrı, 1927 yılında il merkezi olmuştur. 5165m. yüksekliğiyle Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı Dağı’ndan dolayı da AĞRI adını almıştır.

Ağrı İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Arazinin volkanik oluşu, yağışların az, ısının çok düşük olması sebebiyle dağlar ve ovalar çıplaktır. Arazinin % 20’si mer’a ve otlak olup % 80’i ekime elverişli değildir. Su kenarlarında, söğüt ve kavak ağaçlarına rastlanır.


Kara ikliminin özelliklerini gösterir. Kışlar çok sert geçer, Türkiye’de en soğuk gün Ağrı’da 13 Ocak 1940’ta -43,2° olmuştur. Yazları sıcaktır, +39,9° olduğu olmuştur. İlk ve sonbahar kısa sürer. Türkiye’nin en soğuk ve en uzun kışı Ağrı’da geçer. Senenin 115-125 günü karla kaplıdır. Yağmur azdır, daha çok kar yağar. Yıllık ortalama yağış, 328-545 mm’dir.

Afyonkarahisar Tarihçesi:

Ağrı ilinin tarihi, Paleolitik Çağ’a kadar uzanmaktadır. Daha geç dönemlerde bu bölge ile Mezopotamya arasında kültürel ilişkiler olduğunu gösteren Tunç Çağı araç gereçleri bulunmuştur. Ağrı ve çevresine yerleşen en eski topluluklardan biri Hurrilerdir. M.Ö. 14. yüzyılda Hititlerin Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki etkinliklerini yitirmeleriyle ortaya çıkan Hurrilerden sonra yöre Urartu, Pers, Makedon, Roma ve Bizans hâkimiyetine girmiştir. M.S. 7. yy. ortalarında Arapların eline geçen ve stratejik konumu nedeniyle istilalara uğrayan Ağrı’yı 11. yüzyılda Selçuklular egemenlikleri altına almışlardır. Selçukluların aralıklarla süren egemenlikleri Moğol akınlarıyla son bulmuştur. Sonradan İlhanlılar, Celayirliler, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. I. Dünya Savaşı’nda Ruslar tarafından işgal edilen bölge, 1921 yılında yapılan Kars Antlaşması ile Türkiye’ye iade edilmiştir.

Ağrı Sohbet Odaları, Ağrı ili genelde çok soğuktur. İnsanları ise çok sıcak kanlı vede misafir perverliği ile gönüllerde taht kurmuş insanlardır. Ağrı mobil sohbet odalarına bağlantı kurduğunuzda tüm ağrı insanları ile sohbet edebilirsiniz. Sizde ağrı’dan dost edinmek chat yapmak istiyorsanız vakit kaybetmeyin. Ağrı chat odaları, ile keyifli sıcak sohbet‘e sizde katılın. Ağrı sohbet odaları yazımızı arkadaşlarınızada tavsiye etmeyi unutmayın. Eğerki ağrı mobil sohbet hakkında kafasında sorular varsa bizlere yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Afyonkarahisar Sohbet Odaları Anlam Yüklü Chat Durağınız…


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri