Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 7 Aralık 2017

Amasya Sohbet Odaları Anlam Yüklü Arkadaşlığın Pekiştiği Yer. İnsanları bir arada toplayan sohbet odaları, siz değerli dostları chat imkanları sunmaktadır.

Amasya Sohbet Odaları Anlam Yüklü Arkadaşlığın Pekiştiği Yer.

Amasya mobil sohbet odaları, değerli dostlarımızı arasında barındıran sohbet platformu olarak hazırlanmıştır, her kesime hitap eden chat odalarımız bulunmaktadır. Her şehirden insanla arkadaş olmanız artık amasya mobil sohbet sayesinde daha kolay. Chat Odaları, siz değerli kullanıcılarına güzel vakit geçirmeniz için amasya chat odaları adı altında birleşmiştir.

Amasya mobil sohbet odaları, her geçen gün daha çok gelişmekte. Siz değerli dostlara daha güzel sohbet imkanı vermek için çalışmalar yapmakta. Seviyeli chat etmeniz için kuralları barındıran amasya sohbet odaları, sizide arasında görmek için tek yapmanız gereken, amasya chat odalarına nickname belirleyip bağlanmanızdır. Amasya ili, karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Merkez olarak amasya olarak geçmektedir. 7 İlçesi bulunan amasya, 20 belde vede 349 köy bulundurmaktadır. Amasya chat odaları, sohbet odaları olarak sizlere sunulmaktadır. Amaseia, ismi amasyanın ilk ismidir. İlk ismi ise strabon tarafından verilmiştir. Amaseia ise amazonda yaşayan kraliçelere verilen isimlerdir.

Amasya İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Kara iklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürer. Yazları Kara İklimi kadar kurak, Karadeniz iklimi kadar yağışlı değildir. Yazları sıcak ve kurak, kışları yağışlıdır. İlkbahar en çok yağış alan mevsimdir.


Amasya Tarihçesi:

Yapılan arkeolojik araştırma ve bulgulara göre Amasya’da ilk yerleşme M.Ö. 5500 yıllarında başlayıp Hitit, Frig, Kimmer, İskit, Lidya, Pers, Hellen, Pontus, Roma, Bizans, Danişmend, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı dönemlerinde de kesintisiz olarak devam etmiştir. Pontuslar (M.Ö.333 – M.Ö.26) tarafından yapılan Kral Kaya Mezarları, günümüze kadar ulaşarak kentin anıt eserleri arasına girmiştir. 700 yıl Bizans egemenliğinde kalan Amasya, Melik Ahmet Danişmend Gazi tarafından 1075 yılında fethedilerek bu kentte ilk Türk – İslam Egemenliği kurulmuştur.

Osmanlı Anadoluda Türklerin ilk şehir hayatına geçiş yaptıkları yerlerden birisi de Amasya olup öz be öz Türk oymaklarının Amasya ve civarında yerleşmiş olması, korunaklı bir yapıya sahip olması nedenleri ile Osmanlı Şehzadelerinin Amasyada yetiştirilmesi uygun bulunmuştur. Bu Sebeplerledir Şehzade Çelebi Mehmet Timur nedeni ile dağılan Anadolu birliğini Amasya ve civarındaki Türkmenlerden sağladığı güçle tekrar sağlamıştır. Şehzade Yıldırım Bayezid, Çelebi Mehmet, Şehzade Murat (II), Şehzade Ahmet Çelebi, Şehzade Mehmet (II), Şehzade Alâeddin, Şehzade Bayezid (II)), Şehzade Ahmet, Şehzade Murat, Şehzade Mustafa, Şehzade Bayezid ve Şehzade Murad (III) çeşitli tarihlerde Amasya’da Valilik yapmışlardır. Bu dönemde kentte birçok ilim admı yetişip saray, çeşme, medrese, cami, türbe v.b. kalıcı eserlerle, şehir bir kültür merkezi olarak tarihteki yerini almıştır.

Amasya Sohbet Odaları, dostluk adına kurulmuş olan chat odaları‘mız sohbet amaçlı olarak siz değerli kardeşlerimize sunulmuştur. Tüm amasyalı insanların bir arada toplanmasını sağlamak amaçıyla amasya mobil sohbet platformumuz bağlantı sağlamaktan çekilmeyin. Arkadaş ortamınızı geliştirmek isteyenler için sohbet odaları imkanı parmaklarınızın arasında artık. Amasya mobil sohbet odaları yazımızdan arkadaşlarınızıda haberdar etmeyi onlarıda chat odalarından bilgilendirin. Amasya chat odaları hakkında sorularınızı yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ağrı Sohbet Odaları Keyifli Dürüst Arkadaşlığın Yerindesiniz


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri