Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 9 Aralık 2017

Antalya Sohbet Odaları Aşk Tadında Doyumsuz Eğlencenin Tam Adıdır. Hayatın her demini içine çeken sohbet odaları, kıvamında chat yapmanıza olanak sağlamaktayız.

Antalya Sohbet Odaları Aşk Tadında Doyumsuz Eğlencenin Tam Adıdır.

Antalya mobil sohbet odaları, sizin için en ideal sohbet imkanı yaratmakta. Chat yapmak için vakit kaybetmeden antalya sohbet odaları‘a giriş yapın. Antalya’ın en güzel insanları chat odalarında sizleri beklemektedir. Antalya, yaz aylarında türkiyenin en sıcak illerinden, turizm bakımından ise tam bir tatil yerlerine sahiptir. Antalya mobil sohbet, chat adına bir çok geliştirmeler yapmaktadır. Chat odaları‘na giriş yapmanız için rumuz belirlemeniz gerekmektedir. En güzel arkadaşlık antalya chat odaları‘nda.

Antalya mobil sohbet odaları, bir çok insanı bünyesinde barındırmaktadır. Bir çok şehirlerden insanlarla arkadaş olmak isterseniz hemen antalya mobil sohbet uğramanız gerekmektedir. Mobil cihazlardan bağlanmak için artık tek yapmanız mobil uygulamamızı kullanmanızdır. Sohbet, artık sevda yagmuru sayesinde kolaylaştı. Hiç zorlanmadan bir çok sohbet odaları‘na bağlanıp, hem oyun oynayabileceksiniz hemde radyo dinleyebileceksiniz. Dilediğiniz yaşta insanla tanışıp, kaynaşacaksınız, bu imkanı sunan antalya mobil sohbet odaları sizide beklemektedir.

Antalya İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Antalya ili iklimi genel olarak Akdeniz iklimine girmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak ifade edilen iklim tipi diğer bir değişle mutedil deniz ve sıcak deniz iklim sınıfına girer, daha iç kesimlerde ise soğuk ve yarı-kara iklim tipi görülmektedir. Yazın ortalama sıcaklık 30—34 derece arasındadır. Ocak ayında ise sıcaklık ortalama 9—15 derece arasında değişir. Şehirde kar yağması ve don gibi meteorolojik olaylar hemen hemen hiç olmaz.
İlde yıllık ortalama nispi nem %64 civarındadır. Antalya’nın kıyı bölgesinde yazlar hem uzun hem de sıcaktır. Kışlar bile ılığa yakın serinlikte geçer. Yazın hiç görülmeyen yağmur, Aralık, Ocak ayları ile çok nadir olarak ilk ve sonbahar aylarında sağanak halinde yağar. Yılın ancak 40—50 günü kapalı ve yağışlıdır. Antalya, yılda ortalama 300 güneşli günü, 18.7 derece yıllık sıcaklık ortalaması ile yılın 12 ayı turizm hareketlerine açık, ender bölgelerden birisidir. Yılın en az dokuz ayı denize girilebilir.[2] Bitki örtüsü ise Akdeniz iklimi’nin getirdiği maki adlı kısa ve her mevsim yeşil ağaçlardan oluşur.

Antalya Tarihçesi:

Her ne kadar 1215’te Gautler de Montbellard Kıbrıs’tan getirdiği kuvvetlerle şehri ele geçirip Türkleri kılıçtan geçirdiyse de, Antalya 1. Keyhüsrev tarafından geri alınır. XII. yüzyıl sonlarında Selçuklu Devleti sona erince Isparta ve Antalya arasındaki topraklar Teke Aşireti’nin bir kolu olan Hamidoğulları’nın egemenliğine girer. Antalya’yı ele geçiren İlyasbeyoğlu Dündar Bey, buranın yönetimini, kardeşi Yunus Bey’e bırakır. Yunus Bey’in oğulları, Antalya’da hüküm sürdüler. Hamidoğulları’nın bu ikinci kolu Tekeoğuları adıyla anılır. Kıbrıs Kralı Pirre, 1361’de Antalya’yı ele geçirdiyse de, Tekeoğulları’ndan Mehmed Bey, 1373’de şehri geri alır. Bunun oğlu Osman Bey zamanında Antalya, Yıldırım Bayezıd, buranın yönetimini Firuz Bey’e verdi (1391). Ancak Antalya’nın Osmanlılara geçişi konusunda kaynaklara tek bir tarih göstermemektedir (Oruç Bey ve Neşri’ye göre 1389—1392; İbni Kemal’e göre 1391). Anadolu’da beyliklerin egemen olduğu bir dönemde, 1335—1340 tarihleri arasında Antalya’ya gelen Arap seyyah İbn Battuta Antalya’dan bahsederken şöyle der:


Kent halkı, ırk ve dinlerine göre ayrı ayrı mahallelere yerleşmişler. Hıristiyan tüccarlar Mina adıyla anılan mahallede otururlar. Bu mahallenin çevresini bir sur kuşatmakta ve Cuma vakti geceleri surun kapıları kapatılmaktadır. Rumlar başka bir mahallede kendi başlarına otururlar. Onların bulundukları yer de bir surla çevrili. Yahudilerin de yine kendilerine ait, surla çevrili bir mahallesi vardır. Müslüman ahaliye gelince, bunlar asıl büyük şehirlerde yaşamaktadırlar. Burası bir Cuma mescidi ve medrese ile birçok hamamı, zengin ve tertipli büyük çarşıları ihtiva etmektedir. Şehrin çevresini, yukarıda kaydettiğimiz bütün mahalleleri de içine alan büyük bir sur kuşatır.

Antalya Sohbet Odaları, Antalya nüfus bakımından aslında okadarda kalabalık bir il değildir. Yalnız turistlik şehirlerin önünde gelmektedir. Onun için sizde antalya mobil sohbet odalarına giriş yaparak sohbet edebilir, antalyada ki insanlarla chat odalarımızda tanışma imkanına ulaşabilirsiniz. Antalya mobil sohbet artık telefonunuzdan chat imkanı sunmaktadır. Antalya mobil sohbet odaları yazımızla ilgili eğerki sorularınız olursa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz, yazımızdan arkadaşlarınızıda haberdar etmeyi unutmayın. Onlarında antalya mobil sohbet odaları’ndan bilgisi olması açısından onlarlada paylaşın.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ankara Sohbet Odaları Sevginin Buluştuğu Nokta Demli Çay Tadında.


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri