Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 22 Şubat 2018

Ardahan Sohbet Odaları Doğal İnsanların Dostluk Kervanı Arkadaş ortamı kurabilmeniz için hazırlanmış ardahan mobil sohbet odaları, seviyeli sohbet sunar.

Ardahan Sohbet Odaları Doğal İnsanların Dostluk Kervanı…

Ardahan Chat Odaları samimi insanların buluştuğu sohbet sitesi olarak kullanıcılarına seviyeli ortam sunmaktadır. Her zaman kullanıcılarını ön planda tutan chat odalarımız, siz değerli dostlarımız için mobil cihazlarınızdan ardahan mobil sohbet olarakta giriş yapmanıza olanak sağlamaktadır. Ardahan mobil sohbet odaları, çatısı altında insanlara güzel vakit sunan sevdayagmuru platformumuz günden güne büyüyerek sohbet siteleri arasında yerini almıştır.

Ardahan Mobil Sohbet Odaları

Ardahan Mobil Sohbet olarak, bir çok aramalarda yer alan sevdayagmuru mobil uygulamamız sayesinde siz değerli dostlarımıza sıkılmadan, zahmetsizce giriş yaparak sohbet etmenize kolaylık sağlamaktadır. Sohbet Odalarımızda oyun kanalları barındıran sohbet odaları, seviye vede kurallar çercevesinde insanlara en iyi sohbeti sunmak için uğraşmakta vede güncellenmektedir. Hergün güncellenen mobil sohbet odaları siz değerli dostlarımıza en güzel sohbet imkanı yaratmaktadır.

Ardahan İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Ardahan ilinde sert bir yüksek yayla iklimi hakim sürer. Sibirya yüksek basınç merkezinin tesiri altında olduğundan, kış yedi ay devam eder. Kar yağışı fazla olduğundan, toprak uzun müddet karla kaplı kalır. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri yok denecek kadar kısa sürer.

Ardahan Mobil Sohbet

Ardahan Tarihçesi:

Ardahan İli yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir. İlimiz, M.S.628 yılında Hazar türklerinin bir kolu olan Arda Türklerinin eline geçerek Ardahan adını almıştır. 1876-1877 Osmanlı-Rus savaşı sonunda savaş tazminatı olarak 13 Temmuz 1878 Berlin Antlaşmasıyla Ruslara bırakılan Ardahan, 1918 Brest-Litowsk Antlaşmasıyla Anavatana kavuşmuş ise de 30 Ekim 1918 Mondros Mütarekesi ile ordumuzun çekilmesi sonucu, Ermeni ve Gürcülerin işgaline hedef olmuştur. 30 Kasım 1918 tarihinde İlimiz’ de kurulan Milli Şura Hükümeti tarafından Mondros Mütarekesi şartları reddedilmiş, Milli Şura Hükümeti, Kurtuluş Savaşımızla bütünleşerek Kazım Karabekir Paşa ve Halit Paşa Komutasındaki şanlı ordumuz tarafından 23 Şubat 1921 tarihinde kurtarılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra il olan Ardahan, 1926 yılında ilçe yapılarak, Kars iline bağlanmış, daha sonra 27.05.1992 tarih ve 3806 sayılı Kanunla tekrar il statüsüne kavuşturulmuştur.

Ardahan Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımıza ardahan ili hakkında bilgileri derledik. Ardahan Sohbet Odaları yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Ardahan Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bartın Sohbet Odaları Zirvenin Tercümanı Olan Tek Mekan


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri