Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 11 Aralık 2017

Artvin Sohbet Odaları Doyumsuz Muhabbet Kurmanızı Sağlayacak Mekan. Muhabbet edebilmeniz için chat odaları adına, kurulmuş olan artvin mobil sohbet odaları.

Artvin Sohbet Odaları Doyumsuz Muhabbet Kurmanızı Sağlayacak Mekan.

Artvin mobil sohbet odaları, eşsiz benzerliği ile sohbet etmenize yardımcı olabilecek sohbet odaları arasında öncülük etmektedir. Kaliteli, chat dünyasında siz değerli dostlarını arasında barındıran sohbet odaları, gelmiş geçmiş en güzel insanları ağırlamaktadır. Belirli aralık yaş sınırlaması olan sitemizde, sohbet odaları kuralları üst düzeyde olup, chat yaparken hiç bir şekilde şifre istenmez.

Her türlü sohbet imkanı olan artvin mobil sohbet, chat odaları adına bir çok değişimler yaparak size güzel mekan sunmaktadır. Günden güne büyüme gayretleri ile gelişime açık olan sohbet odaları en üst mertebede, gençlere bir çok konuda yardımcı olmaktadır. Bir çok şehirden insanla tanışma fırsatı sunan sevda yagmuru, artvin insanlarınıda arasında barındırmaya vede onları artvin mobil sohbet odaları‘na beklemekte. Yapmanız gereken mobil cihazınızdan, artvin sohbet odaları‘na bağlantı kurmanız.

Artvin İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Nemli-yarı nemli, kışları serin, yazları ılık, su noksanı yaz mevsiminde ve orta derecede, deniz tesirine yakın bir iklime sahiptir. Sahil kesiminden iç kesimlere gidildikçe yağış miktarında belirgin bir azalma görülmekte olup, gece-gündüz sıcaklık farklarında da önemli farklar bulunmaktadır. Genel olarak Karadeniz iklim tipi hakimdir. Artvin il merkezinin çevresindeki dağ, göl, orman gibi yeryüzü şekillerinin iklime olan etkisi hususunda söz konusu alanlarda meteorolojik ölçümler yapılamadığından kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak genel kanı olarak dağların genel olarak güneye bakan kısımları daha az yağışlı ve daha sıcak, kuzeye bakan kısımları daha bol yağışlı ve daha serin olduğu ve ormanlık alanların daha fazla yağış aldığı bilinmektedir.

Artvin Tarihçesi:

Artvin ve çevresi oldukça köklü ve zengin uygarlıkların yaşadığı bir bölgedir. Toprak yapısının elverişsiz olması ve bilim merkezlerinden uzaklığı nedeni ile planlı ve bilimsel tarzda arkeolojik çalışmalar yapılamamıştır. Buna rağmen Prof Dr. İbrahim KÖKTEN’in Kars civarında ve Çıldır Gölünün karşısına yaptığı kazılarda dolmen ve menhir kalıntıları bulunmuştur. KÖKTEN 1965’te Kars’ın güneyinde ve Aras nehrinin kuzey kesimindeki Ala Dağın doğu eteğinde Camışlı Köyünün sınırındaki kayalıklarda geyik avcılığı ile ilgili duvar resimleri bulunmuştur.

1933 ve 1955 yıllarında Yusufeli ve Şavşat yörelerinde halkın bulduğu bakır baltaların MÖ 3000-4000 yıllarına ait olduğu sanılmaktadır. Aynı yörede bulunan tunç baltaların 3000-2000 yıllarına ait oldukları bilinmektedir. Artvin ve çevresi tarih öncesi devirleri cilalı taş devrinden başlayarak bakır-tunç demir devri olarak sırası ile yaşamıştır. MÖ 10 bin ile 8 bin yıllarından kalma cilalı taş çağına ait insan izleri Artvin’de de bu çağlarda insanların yaşamış olduğu izlenimini vermektedir. Bulunan madeni eşyalar ise tarih öncesi devirlerin sırası ile yaşandığını belgelemektedir.

Artvin Sohbet Odaları Artvin aslında il olarak güzel yerlerdir. Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Nüfusu bakımından 169.334 olarak belirlenmiştir. Yüz ölçümü 7.367,00 km2 Sohbet odaları olarak siz değerli dostlarımızı artvin mobil sohbet odaları‘nda sohbet ederken görmek bizi memnun eder. Eğerki sizinde artvin mobil sohbet ile ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Artvin chat odaları yazımızı arkadaşlarınızıda haberdar etmeyi vede onlarla paylaşmayı unutmayın.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Antalya Sohbet Odaları Aşk Tadında Doyumsuz Eğlencenin Tam Adıdır.


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri