Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 15 Şubat 2018

Bayburt Sohbet Odaları Rehberlik Eden Arkadaşlık Platformu Gönülden arkadaşlıklar ile chat odalarımızda güzel sohbet yapmanız için bayburt mobil sohbet odaları.

Bayburt Sohbet Odaları Rehberlik Eden Arkadaşlık Platformu…

Bayburt Chat Odaları değerli dostlarımız için hazırlanmış olan sohbet sitesidir. Her gün güncellenmekte olan bayburt mobil sohbet odaları, arkadaş bulmanızı kolaylaştıran mobil sohbet olarak hizmet vermektedir. Sizde chat odalarımızda sıkılmadan sohbet ederek vakit geçirebilirsiniz. En güzel dostluk oluşturmanız için her zaman bedava sohbet odaları imkanı vermekteyiz. Sizler için en güzelini sunmak için geliştirmeler yapan sevdayagmuru, sohbet odaları sayesinde kullanıcısına seviyeli muhabbet sunar.

Bayburt Mobil Sohbet Odaları

Bayburt Mobil Sohbet, siz değerli dostları zahmetsizce mobil uygulamamız sayesinde girmenizede olanak sunar. Bayburt insanları ile yakından tanışarak, en güzel arkadaşlıklar kurmanız için kurulmuş olan sohbet odaları sayfamız, bayburt şehiri hakkında bilgide bulundurmaktadır. Sayfamızda bayburt ile ilgili bilgi bulabilirsiniz. Sohbet odaları sayfamızda oyun kanalları bulunmakta vede dostlarımıza daha iyi hizmet için geliştirilmektedir.

Bayburt İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Bayburt’ta Doğu Karadeniz iklimiyle Doğu Anadolu iklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Devamlı kuzey rüzgarlarının etkisi altındadır. Senelik ortalama yağış 438 milimetredir. En yüksek sıcaklık 36 derece, en düşük ise -26,2 derecedir.

Bayburt Mobil Sohbet

Bayburt Tarihçesi:

Eski devirlerde Haldilerin yaşadığı sahada bulunan Bayburt, daha sonra sırasıyla Urartu, İskit, Med, Pers, Makedonya ve Potnus krallıklarının egemenliği altında kaldı. M.Ö. birinci asırda bir müddet Roma İmparatorluğunun hakimiyetine girdi ise de bu imparatorluğun 395’te ikiye ayrılması üzerine, Doğu Roma (Bizans) toprakları içinde kaldı. 1071 Malazgird Zaferinden sonra Anadolu içlerine yerleşmeye başlayan Türkler, 1072’de Bayburt’u fethettiler. Bayburt 1202’ye kadar bazan Erzurum’da hüküm süren Saltukların, bazan da Danişmendlilerin elinde kalmıştır. 1202’de Anadolu Selçuklularının hakimiyeti altına girdi. İlhanlılar devrinde, Tebriz-Trabzon yolu üzerinde bulunması dolayısıyla daha da gelişen Bayburt, Ceneviz ve Venedik kervanlarının konakladığı bir yer idi. Moğolistan’a giderken buraya uğrayan Marco Polo, Bayburt’un zengin gümüş madenlerine sahip olduğunu kaydeder. İlhanlılar zamanında Bayburt’ta Mahmudiye ve Yakutiye medreseleri inşa edilmişti. Son İlhanlı hükümdarı Ebü’s-Said Bahadır Hanın ölümünden (1334) sonra Bayburt, Eretnaoğullarının idaresine geçmişti. Zaman zaman Erzincan emirlerinin de eline geçmiştir. Bayburt 1410’da Karakoyunlu hükümdarı Kara Yusuf tarafından zaptedilmişse de sonradan Akkoyunluların eline geçti. Uzun müddet Akkoyunluların elinde kalan Bayburt ve havalisi, 1501’de Safevilerin eline geçti. 1514’te de Yavuz Sultan Selim Hanın Çaldıran Zaferiyle Osmanlılar tarafından fethedildi. Osmanlıların son devirlerinde Rus işgaline uğradıysa da, 1918’de kurtarılmıştır. Gümüşhane’ye bağlı ilçe merkeziyken 14 Ağustos 1989’da il merkezi haline getirilmiştir.

Bayburt Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımız için bayburt şehiri hakkında bilgi derlenip, toplanmıştır. Chat odaları olarak hizmet veren sayfamızda en güzel sohbet edebileceğiniz güzel bir arkadaşlık sitesidir. Sizinde eğerki bayburt sohbet odaları yazımız ile ilgili sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bayburt Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aksaray Sohbet Odaları Kardeşliği Özgürce Tanıştıran Ortam


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri