Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 15 Aralık 2017

Bitlis Sohbet Odaları Değişime Hazırmısın En Koyu Muhabbetin Tadı Değişim fırtınası sohbet odaları, dünya odaklı bitlis mobil sohbet odaları imkanı sunar.

Bitlis Sohbet Odaları Değişime Hazırmısın En Koyu Muhabbetin Tadı

Bitlis mobil sohbet odaları, kullanıcılarına en anlamlı chat imkanı yaratmıştır. Siz değerli dostların birbiri ile güzel sohbet edebilmeleri için mobil sohbet ortamı kurulmuştur. Her geçen gün büyüyen bitlis chat odaları günümüze kadar gelmiştir. Bir çok kez mobil sohbet odaları altında toplanmış kullanıcısına seviyeli sohbet imkanı yaratmıştır.

Bitlis Mobil Sohbet Odaları

Bitlis Chat odaları, günümüzde kullanılan tüm sohbet ortamları ile birbir aynı ortamı sağlamakta vede chat yapmanız için her türlü eğlence kanallarını sizin için sunmakta. Chat<, adına sizin için ilerlemelerini sürdüren bitlis mobil sohbet artık parmaklarınızın altında. Mobil cihaz bağlantısı kurarak sohbet odaları‘na girebilir, en güzel arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Bitlis İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Kışlar erken gelir ve geç gider. Kar örtüsü nisan sonlarına kadar devam eder. Hava mayıs-ekim arası kuraktır. Denizlerden uzak ve deniz seviyesinden çok yüksek olduğu için kara iklimi hüküm sürer. Van Gölü sebebiyle kışları Erzurum ve Kars’a nazaran daha az soğuk geçer. Bol kar yağar. Yazları kısa sürer (150 gün) ve sıcaktır. İlin ısısı -19°C ile 36.8°C arasında seyreder. Yağış miktarı 958 mm’dir. Yağışın % 45’i kışın, % 31’i ilkbahar ve % 24’ü sonbahara aittir. Yağış, Akdeniz yağış rejimine çok benzer. Karların eriyişi yavaştır. Bunun için sel olmaz. Yağış miktarı yeterlidir. Fakat yazın içme suyu sıkıntısı çekilmektedir. Bitlis’in % 35’e yaklaşan kısmı ormanlarla kaplıdır. Türkiye’nin en yüksek ormanları bu ilimizdedir. Ormanların çoğu meşeliktir. Nemrut Dağının güney yamaçları ile krater göllerin iç yamaçları koruluk halinde ormanlarla kaplıdır. Ormanların bir kısmı da ardıçtan meydana gelmiştir. Nemrut Kraterinin iç yamaçlarındaki 2900 metredeki orman, Türkiye’nin en yüksek ormanıdır. Hizan, orman bakımından en zengin bölgedir. Dağlarda yabani meyve ağaçları ve kavak görülür. Bitlis’in %30’u çayır ve mer’a olup, % 20’ye yakın kısmı da ekime müsaittir.

Bitlis Mobil Sohbet

Bitlis Tarihçesi:

Tarihçilerin ifadesiyle belgeli tarih M.Ö. 2000 yıllarında Hititlerin yazıyı bulmasıyla başlamıştır. Oysa insanlık tarihi bundan çok öncelerine dayanır. Bu dönemlere Yazılı Olmayan Tarih denir. Tarihçiler Bitlis tarihini değişik zamanlardan başlatmaktadırlar. 5000 yıllık, 7000 yıllık tarih gibi. Gerçekte Bitlis tarihi, Neolotik Çağ dediğimiz Yenitaş dönemine kadar uzanmaktadır. Neolitik Çağ, Yenitaş veya Cilalı Taş Devri denilen bu dönem, Ortataş Devri ile Tunç Devri arasındaki arkeolojik dönemdir. Bu dönem M.Ö. 3000 yıllarıyla 9000 yılları arasını kapsamaktadır. Neolitik Çağ, M.Ö. 3000 yıllarında sona ermiştir. Bu tarihi baz aldığımızda Bitlis’in 5000 yıllık bir tarihe ve geçmişe sahip olduğunu görmekteyiz. Büyük bir ihtimalle Bitlis’in tarihi bundan daha da eskidir. Savaşla beraber başlayan göç hareketleri, bütün hızıyla günümüzde de sürmektedir. Bitlis’in kurtuluşu, Türk’ün makus talihinin yenildiği gündür. Bitlis, Birinci Dünya Savaşı’yla beraber Anadolu’da işgal edilen vilayetler içinde istiklaline kavuşan ilk şehirdir. Bu kurtuluş, milli mücadelenin ilk kıvılcımıdır.

Bitlis Sohbet Odaları her geçen gün büyümekte olup, sohbet odaları farklılığı ile chat üzerine değişimler yapmaktadır. Her kesime hitap eden chat odaları, mobil sohbet olarak kullanıcılara hizmet vermeye devam etmekte. Eğerki sizinde bitlis mobil sohbet odaları ile ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Bitlis mobil sohbet, yazımızı arkadaşlarınızıda haberdar etmeyi vede onlarla paylaşmayı unutmayın.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bingöl Sohbet Odaları Geçmişten Bugüne Doyumsuz Arkadaşlığın Yeri.


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri