Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 18 Aralık 2017

Burdur Sohbet Odaları Kaliteden Ödün Vermeden Mubabbet Odaları Sunar. Kaliteli sohbet odaları, siz değerli kullanıcılara sohbet imkanı sunmakta, chat odalarında

Burdur Sohbet Odaları Kaliteden Ödün Vermeden Mubabbet Odaları Sunar

Burdur Mobil Sohbet Odaları, siz değerli dostlarımıza güzel sohbet imkanı yaratmak adına kurulmuş olup chat odaları altında hizmet sunmakta. Her geçen gün büyüyen sohbet odaları, mobil cihazlardan, mobil sohbet odaları olarak bağlantı sağlamanız mümkün. Burdur mobil sohbet, artık parmaklarınızın altında. Burdur insanları ile tanışmak isteyenler, burdur chat odaları tam sizin mekanınız. Aradığınız herşey burdur mobil sohbet mekanından. Muhabbet edebileceğiniz en güzel sohbbet arkadaşları burda.

Burdur Mobil Sohbet Odaları

Burdur Mobil Sohbet, seviyeli chat yapmanıza olanak sağlar. Chat yaparken eğlence kanallarında oyun oynayabilirsiniz. Oyun oynarken, arkadaş bulup tanışabilirsiniz. Her kesimden insan barındıran sohbet odaları, sizin için en kaliteli sohbet sunmak için çabalamakta. Chat odaları bağlantısı yaptığınızda, artık dünya ile sohbet etme imkanı yaşamaya hazır olun.

Burdur İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Burdur’da kara iklimi hüküm sürer. Yüksek dağlar, bölgeyi Akdeniz ikliminden ayırır. Yazlar sıcak, kışları çok soğuk geçer. Sıcaklık -16,7°C ile +39,6°C arasında seyreder. Senelik yağış ortalaması 443 milimetredir. Güneyde bu miktar fazlalaşır. Yağış kışın fazladır. Ovalar, ekili arâzi, sebze, bol meyve ağaçları ve gül bahçeleri ile süslüdür.

Burdur ilinin % 20’si hiçbir ekime elverişli değildir. Geri kalan % 80 arâzinin, % 35’e yakını ormanlık, % 35’e yakını ekili ve dikili arâzi ve % 10’u çayır ve mer’adır. Ormanlar ova ve gölleri çevreleyen dağların üzerindedir. Ormanlarda karaçam, kızılçam, katran, meşe, ardıç, köknar, sedir ve akçam ağaçları bulunur.

Burdur Mobil Sohbet

Burdur Tarihçesi:

Burdur ve çevresi dünyânın en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Eski devirlere âit eşyâlar ve harâbeler bulunmuştur. Anadolu’nun ilk sâhipleri ve Anadolu’da ilk devlet kuran, Anadolu birliğini temin eden Hititler, M.Ö. 2000 senesinden M.Ö. 700 senelerine kadar Burdur bölgesine hâkim olmuşlardır. Hititlerin kendi iç bünyelerinde iktidar ve iç savaşları Hitit Devletini zayıflatmış ve Frigyalılara yenilince, bu bölge de Frigyalıların kontrolüne geçmiştir.Lidyalılar, Frigyalıları yenince bu sefer Lidyalılar bölgeye hâkim olmuşlardır. Perslerin de Lidyalıları yenmesiyle kısa bir müddet Perslerin işgâli altında kalan bölge, Makedonya Kralı İskender’in istilâsı ile Anadolu, İran ve Hindistan, Makedonya’ya katılmıştır. İskender’in ölümü üzerine imparatorluğu kumandanlar arasında bölünmüş ve Burdur, Selevkos Devleti içinde kalmıştır. M.Ö. 183 senesinde Romalılar bu bölgeyi ele geçirmişlerdir. M.S. 395 senesinde Roma İmparatorluğu parçalanınca, Burdur ve çevresi Doğu Roma (Bizans)nın payına düşmüştür.

Burdur Sohbet Odaları her türlü chat imkanı yaratmak için siz değerli dostlarını daha kaliteli sohbet sunmak için uğraşmakta. Sohbet odaları çatısı altında, değerli kullanıcılarına daha verimli mobil sohbet odaları oluşturmak için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Sizinde eğerki burdur mobil sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Burdur Chat Odaları yazımızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından haberdar etmeyi unutmayın.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bolu Sohbet Odaları Hizmetinde Daima Seviyeli Muhabbet Sunulmaktadır


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri