Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 22 Aralık 2017

Çorum Sohbet Odaları Rıhtımda Kalanların Buluştuğu Ortam, Her insana hitap eden mobil sohbet odaları, chat ortamında seviyeli sohbet yaratmaktadır.

Çorum Sohbet Odaları Rıhtımda Kalanların Buluştuğu Ortam…

Çorum Chat Odaları, birlikte en güzel sohbet ortamı sağlamak için oluşturulmuştur. Sizin için her türlü güncellemelerini yapmakta olduğumuz sohbet odaları, chat yapmanızı kolaylaştırmak adına mobil sohbet odalarını faaliyete sokmuş bulunmaktayız. Çorum Mobil Sohbet Odaları, çatısı altında arkadaş ortamını seviyeli bir şekilde muhabbet ederek dost bulmak için vakit kaybetmeden sitemize uğramanız yeterlidir. Her gün daha ileriye giden sohbet sitemiz, kullanıcılarına en iyi chat, sohbet arkadaşlığını sunmakta.

Çorum Mobil Sohbet Odaları

Çorum Mobil Sohbet, her kesime hitap eden sohbet platformu olarak hazırlanmış olup, siz değerli dostlarımıza sunulmuştur. Mobil sohbet odaları, altında birlik oluşturan chat odalarımız siz değerli kullanıcılarımıza seviyeli arkadaşlıklarla tanıştırma imkanı vermektedir. Oyun odalarında oyun oynamak isterseniz yapmanız gereken tek şey oyun kanallarında olmanızdır. Kanalımızda bir çok oyun botu bulunmaktadır. Sohbet platformunda canınız sıkılmadan dolaşabilirsiniz.

Çorum İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Çorum, Karadeniz ikliminden İç Anadolu iklimine geçiş yeri üzerinde yer alır. Genel olarak yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlıdır. İlkbaharı kısa, sonbaharı uzun geçen Çorum ilinde en sıcak ayları temmuz-ağustos, en soğuk ayları ocak-şubattır. Kuzeyden güneye doğru gidildikçe iklim sertleşir. En fazla yağış mayıs ayında düşer. Yıllık ortalama nisbî nem oranı % 65’tir. Kar yağışları, genellikle kasım-nisan ayları arasında olur. Genellikle kara iklimi hüküm sürer. Sıcaklık +39,4 ile -25,6°C arasında seyreder. 30 senelik yağış ortalaması 395 milimetredir.

Çorum Mobil Sohbet

Çorum Tarihçesi:

Boğazkale kazılarında elde edilen eserler ve çevredeki mağaralar Çorum ve çevresinin çok eski bir yerleşim alanı olduğunu göstermektedir. Binlerce yıllık medeniyet üstüste gelmiş bir târih şehridir.

Boğazkale ve çevresinde yapılan kazılarda M.Ö. 4000-5000 yıllarına âit olduğu tesbit edilen kalıntılar bulunmuştur. M.Ö. 1700 yıllarında kurulan Hitit Devleti ve bundan sonra kurulan devletler pekçok târih mîrâsı bırakmışlardır. Başkenti Hattuşaş olan ilk Hitit Devleti, M.Ö. 1200 yıllarına kadar hüküm sürmüş, sonra Frigler Devleti kurulmuştur. Güneye çekilen Hititler, bir müddet daha yaşamış ve târih sahnesinden silinmiştir. Hititlerden daha ileri olduğu tesbit edilen Frigler de M.Ö. 676 târihine kadar Çorum’a birçok târih mîrâsı bırakmışlardır. Kafkaslardan Anadolu’ya gelen Kimmerler, her yeri yakıp yıkarak Frigler devrine son vermiş ve bölgeyi yağmaladıktan sonra çekip gitmişler, daha sonra Çorum ve çevresine Asurlular hâkim olmuştur. Bu sırada doğuda büyüyen Medler M.Ö. 612 yılında Asurluları yenerek buraları ele geçirmişlerdir. M.Ö. 585 yıllarında parçalanan Medlerin yerine Persler hâkimiyet sürmüştür. M.Ö. 332’de Makedonya imparatoru İskender, Anadolu’yu almış, İskender’in ölümünden sonra M.Ö. 276 yıllarında Galatlar Çorum’a hâkim olmuştur. Pontus Rum tehdidi altında kalan Galatlar, Roma İmparatorluğu’na bağlanmış, böylece Bizanslılar hâkimiyet sürmeye başlamıştır. Bu târihten sonra 1071 yılına kadar Çorum, Bizanslıların prensliği olarak uzun yıllar kalmış, bu arada İslâm orduları zaman zaman buralara seferler düzenlemiştir. Emevîler zamânında İstanbul’u kuşatan İslâm ordusu, geri dönerken Eshâb-ı kirâmdan Kereb-i Gâzi, Süheyb-i Rûmî ve Ubeyd-i Gâzi’nin Çorum civârında şehîd oldukları ve mübârek kabirlerinin Hıdırlık mevkiinde olduğu rivâyet edilir.

Çorum Sohbet Odaları, dünyada chat vede sohbet odaları olarak bilinen sevdayagmuru gün geçtikce büyümeye devam etmektedir. Bir çok alanda mobil sohbet olarak görülen sohbet odaları, her şehirdeki insanlara hitap etmektedir. Eğerki sizinde aklınızda Çorum Mobil Sohbet Odaları ile ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Çorum Chat Odaları, yazımızı arkadaşlarınızında bilgisi vede haberi olması açısından paylaşmayı unutmayın.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çankırı Sohbet Odaları İç Anadolu Bölgesinin Güzel Dostluğu


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri