Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 27 Aralık 2017

Erzincan Sohbet Odaları En Keyifli Anlarınızın Yaşantısı… Keyifli sohbet yapabilmeniz için kurulmuş olan, erzincan mobil sohbet odaları seviyeli chat sunar.

Erzincan Sohbet Odaları En Keyifli Anlarınızın Yaşantısı…

Erzincan mobil sohbet odaları, gün geçtikçe büyüyerek sohbet siteleri arasında yerini almıştır. Her gün yeniliklerle gündeme oturan sohbet odaları, sevdayagmuru olarak arkadaş ortamı kurmanıza yardımcı olarak chat imkanı sunmaktadır. Mobil sohbet odaları artık sizin için seviyeli sohbet farkındalığı sunar. Platformumuzda chat odalarına girdiğinizde seviyeli ortam için daha güvenli sohbet etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Erzincan Mobil Sohbet Odaları

Erzincan Chat Odaları dostluk adına ilk defa arkadaş edinebilme vede tanışma adına kurulacak dostluk sitesidir. Chat yaparken, arkadaş oluşumu yaratmanız açısından herkesi sohbet odaları çatısı altında toplayarak erzincan insanları ile tanışmanıza yardımcı olan chat odaları vede mobil sohbet odaları keyifli sohbetler sunar. Her geçen gün yenilenen sitemiz, chat imkanını parmaklarınızın ucuna getirmiştir.

Erzincan İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Doğu Anadolu iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında bir geçiş sağlıyan sert kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Aralık-mayıs arasında bol kar yağar. Toprak uzun müddet kar altında kalır. Senelik yağış ortalaması 374 milimetredir. Ortalama sıcaklık kışın -3, 7 °C yazın 24.3 °C civârındadır. Yüzölçümünün ancak % 9’u tarıma elverişli değildir. % 60’ı çayır ve mer’alardan ibârettir. Orman ve fundalık arâzi % 11’dir. % 20’si ise ekili ve dikili arâzidir. Ormanlar daha ziyâde Karasu Vâdisinin Sansa Boğazına kadar olan kısmında kesiftir. Meşe ağaçları çoğunluktadır. Erzincan ve Tercan çevresinin genel bitki örtüsü steptir. Bu da yazın kurumaktadır. İlkbaharda Erzincan yemyeşildir.

Erzincan Mobil Sohbet

Erzincan Tarihçesi:

Erzincan’ın İlkçağ tarihi hakkında esaslı bilgiye henüz sahip değiliz. Ne varki tarihçiler ikinci bin yıl da, bu yörede, hurrilerin yaşadığını, ikinci bin yılın ilk yarısı başlarında da Hayaslılarla Azzilerin hüküm sürdüğünü kaydetmektedir.Anadolu’da M.Ö. 1050- 1180 tarihleri arasında Hattuşaş’ı merkez yaparak büyük bir imparatorluk kuran Hititler yakın doğuyu egemenlikleri altına almışlardır. Şüphesiz ki Erzincan’da Hititlerin yönetimi altında idi. Anadolunun çeşitli yerlerinde yapılan kazılarda Hititlere ait çeşitli eserler ortaya çıkarılmıştır. Erzincan ve yöresinde Hititlere ait bir yerleşim merkezine rastlanmamışsa da, bu yörenin Hitit egemenliği altında kaldığından da hiç şüphe yoktur. Doğu Anadolu’da kurulan ilkçağ devletlerinden biri de Urartulardır. M.Ö.900 yıllarında kurulan bu devlet Vanı2 (Tuspa) başkent yapmış, sınırlarını Hazar Denizinden Malatya’ya, kuzeyde Erzurum-Erzincan’dan güneyde Halep-Musul’a kadar genişletmiştir.

Erzincan Sohbet Odaları, erzincan insanları ile ortak arkadaşlık kurabilmeniz için hazırlanmış olan sohbet odaları, chat yapmanız için sunulmuş güzel sohbet sitesidir. Her geçen gün güncellenmekte olan sevdayagmuru sohbet olarak dostlarına öncülük eder. Sizinde aklınızda erzincan mobil sohbet odaları ile ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Erzincan sohbet odaları yazımızdan arkadaşlarınızında bilgisi olmasını istiyorsanız onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Elazığ Sohbet Odaları Değişime Hazırsanız Arkadaş Edinmeye


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri