Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 30 Aralık 2017

Gaziantep Sohbet Odaları Antep Halkının Dostluğu, Antep chat odaları olarak arkadaş ortamı kurmak için mobil sohbet odaları sevdayagmuru çatısı altında toplandı.

Gaziantep Sohbet Odaları Antep Halkının Dostluğu…

Gaziantep mobil sohbet, günden güne büyüyerek her insana hitap etmektedir. Kurulduğundan bu yana gaziantep sohbet odaları olarak hizmet vermektedir. Chat odaları altında toplanan insanlar, arkadaş bulabilmek için sohbet ettiklerinde sıkılmadanda oyun oynayabilecekler. Her zaman en iyi sohbet odaları vede chat sunan sevdayagmuru, geçtiğimiz gün gelişmektedir. Mobil cihazla sitemize bağlantı kurabilir, gaziantep mobil sohbet odalarında arkadaş bulabilirsiniz.

Gaziantep Chat Odaları

Gaziantep Mobil Sohbet Odaları, seviyeli olarak insanlara sohbet için hizmet sunmaktadır. Sohbet odaları çatısı altında antep insanlarını bir araya toplayan chat odalarımız arkadaş bularak dost çevrenizi gelişleterek günden güne büyümektedir. Mobil sohbet odaları, aramalarında bir çok insana hitap ederek sevdayagmuru platformunda her insana sohbet odalarımız açıktır.

Gaziantep İklim ve Tarihçesi

İklimi:

İlin iklimi Akdeniz ve Doğu Anadolu iklimleri arasında bir geçiş özelliğini gösterir. Akdeniz iklimi ağır basar. Yazları sıcak ve kuraktır. Kışlar çok soğuk olmaz. Ortalama iki ay kar yağar. Toprak ortalama 15 gün kar altında kalır. Yağışlar çok istikrarsızdır. Bâzı seneye nazaran diğer sene iki misli yağmur yağar. Yağış ortalaması 550 milimetredir. Sıcaklık -17°C ile 48,8°C arasında seyreder.

Gaziantep Mobil Sohbet

Gaziantep Tarihçesi:

Tarihi İpek Yolunun da buradan geçmiş olması ilin önemini ve canlılığını devamlı olarak korumasını sağlamıştır. Gaziantep`in tarih devirleri Kalkolitik, Paleolitik, Neolitik dönemler, Tunç Çağı, Hitit, Med, Asur, Pers, İskender, Selefkoslar, Roma ve Bizans, İslam-Arap ve İslam-Türk devirleri olarak sıralanabilir.Şehir, Cumhuriyet öncesi yıllara kadar Ayıntap ( Ayıntab ) adıyla anıla gelmiştir. Bu adın benzerine ilk kez Haçlı Seferlerine ilişkin kroniklerde rastlanmaktadır. Urfalı Mateos ve Papaz Griro’nun, 1124 – 1155 yılları arasındaki seferlerde, Arapların Ayıntab adını verdikleri şehirden Hantap ( Hamptan ) diye söz ettiği anlatılmaktadır. Arapça “ parlak pınar ” anlamına gelen Ayıntab, Ermeni kaynaklarında Anthapt olarak geçer. Gaziantepli tarihçi Bedrüddin AYNİ’nin ifadesiyle Antep’in eski adı “Kala-i Füsus”dur. Kala-i Füsus “Yüzük Kalesi” demektir. Bedrüddin AYNİ’ye izafe edilen rivayete göre buranın kötü bir hakimi varmış. Birçok uygunsuz işler yaptıktan sonra ettiklerine pişman olmuş ve tövbe etmiştir. Adı Ayni olduğundan, halk “Ayni tövbe etti” demiştir. Bundan ötürü şehrin adı “Ayni Tövbe” Aynitap olarak kalmıştır.

Gaziantep Sohbet Odaları, eski adı ile antep olan gaziantep türkiyenin illerinden olup chat odaları kurulmasında vede halkını bir arada sohbet etmeleri için oluşturulmuş olup, günden güne güncellenmekte vede mobil cihazlarınızla tek tuşla mobil sohbet girişi yapabileceksiniz. Her insana hitap eden sohbet odalarımız, seviyeli sohbet sunmakta. Mobil sohbet ile en hızlı sohbet bağlantısı kurabileceğiniz sohbet sitemizdir. Sizinde aklınızda gaziantep sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Gaziantep chat odaları yazımızdan arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlerede destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Eskişehir Sohbet Odaları Gönüllü Birlikteliğin Adresi


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri