Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 2 Ocak 2018

Gümüşhane Sohbet Odaları İnsan Hanesindeki Değişim Zamanı İnsanların birbirleri ile kaynaştığı sohbet odaları hergün gümüşhane mobil sohbet odalarında büyüyor.

Gümüşhane Sohbet Odaları İnsan Hanesindeki Değişim Zamanı…

Gümüşhane Chat Odaları, yıllardır değişilmez sohbet tadında insanlara chat imkanı sunmakta. Sevdayagmuru çatısı altında, her şehirden insanı mobil sohbet odaları mekanında toplamakta vede insanlara dostluk, kazandıran tek sohbet odalarıdır. Hergün gelişmekte olan gümüşhane sohbet odaları, insanlar için günden güne değişiklik yaparak chat odalarında daha iyi vakit geçirmeleri için güncellemeler yapmakta. Seviyeli şekilde sohbet edebilmeleri için tüm çabalarla uğraş veren gümüşhane chat odaları günden güne büyüyor.

Gümüşhane Mobil Sohbet Odaları

Gümüşhane Mobil Sohbet, birikimli chat arkadaşlığı sunarak kullanıcılarına güvenli sohbet etmeleri için her bilgileri gizli tutmaktadır. Günümüzde herşeyin teknolojik olduğu bu günlerde, sohbet odaları olarak tüm sohbet siteleri ile birlik içinde büyüme yollundayız. Chat Odaları günden güne büyüyerek bu günlere en iyi şekilde sohbet odaları altında gelmiştir.

Gümüşhane İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Gümüşhâne’nin iklimi, kara iklimi ile Doğu Karadeniz iklimi arasında bir geçiş husûsiyeti gösterir.Kuzeydeki dağlar soğuk ve nemli kuzey rüzgârlarını engeller. Doğu Karadeniz havzasında kalan bölgelerde iklim nemli ve ılıktır. Kelkit bölgesinde kışlar soğuk, yazlar kurak ve Harşit Vâdisine göre daha sıcak geçer. Yağışlar kışın ve ilkbaharda daha çoktur. Senelik yağış miktarı 435 milimetredir.

Gümüşhane Mobil Sohbet

Gümüşhane Tarihçesi:

Tanzimat’tan önce, Erzurum Eyaleti Müşirliği’nin kapsadığı sancak ve kazaların hududunu çizmekte güçlük çekilir. Bu hususta elde ettiğimiz en eski kaynak olan Katip Çelebi’nin Cihannüma’sında Eyalet-i Erzurum kısmında Erzurum’un kazası olan Gümüşhane yer almaktadır. Kazalar arasında daha sonra Gümüşhane’nin nahiyeleri olacak olan Kovans (Bugünkü Kale bucağı) ve Yağmurdere, Erzurum’a bağlı kazalar olarak gösterilmiştir. Evliya Çelebi, Seyahatname’sinde Gümüşhane’yi Trabzon Eyaleti sınırları içerisinde göstermiştir.19. asır başlarında Osmanlı İmparatorluğunun eyalet ve sancak taksimatında görülen karışıklık, Erzurum’da daha bariz göze çarpmaktadır.Erzurum Eyaleti’nin idari taksimatını gösteren en önemli kaynak T.T.K. Kütüphanesinde bulunan iki yazma defterle İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi’nde bulunan diğer bir yazma defterdir. Bu defterler birbirini tutmamaktadır. Birinde kaydedilen bir yer diğerinde kaydedilmemiştir. Birinde kaza olarak gösterilen diğerinde sancak olarak gösterilmektedir.Bunlardan üniversite kütüphanesinde bulunan ve hangi tarihte yazıldığı belli olmayan yazma eserde ve T.T.K. Kütüphanesindeki, tarihi belli olmamakla beraber 1830 dan sonra yazıldığı tahmin edilen eserde Gümüşhane, Erzurum’un kazası olarak gösterilmektedir.Yazılış tarihinin Tanzimat’tan sonra olduğu anlaşılan differ bir yazma eserde ise Gümüşhane yine Erzurum’un kazası olarak gösterilmektedir.Tanzimat’ın ilk yıllarında Osmanlı İmparatorluğunun batıdan ilham alarak idari yapıda, yapmış olduğu değişikliğe binaen Gümüşhane Erzurum’dan ayrılarak Trabzon Eyaleti’nin bir livası olmuştur.

Gümüşhane Sohbet Odaları, arkadaş çevrenizi genişletmek için sizinde chat odalarımıza girmeniz vede güzel sohbet ortamında bulunmanız yeterli. Sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz gümüşhane mobil sohbet odaları, mobil cihazdanda parmaklarınızın uçunda. Gelişmekte olan sohbet odalarımız, siz değerli kullanıcılarımıza seviyeli sohbet sunmaktadır. Gümüşhane chat odaları, hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Gümüşhane mobil sohbet yazımızı arkadaşlarınızında haberi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Giresun Sohbet Odaları Dürüst Arkadaşlığın Değişilmezliği


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri