Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 23 Şubat 2018

Iğdır Sohbet Odaları Kardeşliğin Birleşitiği Dostluk Masal gibi sohbet odalarında yaşamak istediğiniz dostluğu, Iğdır mobil sohbet odalarında bulabilirsiniz.

Iğdır Sohbet Odaları Kardeşliğin Birleşitiği Dostluk…

Iğdır Chat Odaları olarak hizmet sunan sohbet sitemiz, arkadaş bulmanızı kolaylaştırmak için size en güzel sohbet odaları imkanı yaratır. Sizde mobil sohbet odaları sayesinde dostluk kurabilir arkadaşları yakından tanıma imkanı yakalayabilirsiniz. Iğdır mobil sohbet odaları çatısı altında toplanan insanların birbirleri ile yakından kaynaşmalarını sağlayan sevdayagmuru platformumuz sohbet siteleri aramalarında çok kitleye hitap etmektedir.

Iğdır Mobil Sohbet Odaları

Iğdır Mobil Sohbet günümüzden bugüne teknolojinin büyümesi ile daha çok sohbet siteleri ile birlikte aramalarda hizmet vermektedir. Sanal dünyanın, sohbet odaları olarak sosyal ağlarda platformumuz olarak bir çok kitle tarafından sohbet olarak tanınmış mobil sohbet odaları sitesiyiz.

Iğdır İklim ve Tarihçesi

İklimi:

İlin düz kesimleri, Doğu Anadolu bölgesinin diğer bölümlerinde görülen şiddetli kara ikliminden etkilenmez. Kuytu olması yüzünden Iğdır Ovasında ortalama sıcaklık 11,6°C’dir. Kuytuluğu yüzünden Iğdır Ovası ülkemizin en az yağış alan bölgelerinden biridir. Yazlar uzun ve sıcak geçer.

Iğdır Mobil Sohbet

Iğdır Tarihçesi:

Iğdır çok eski târihe sâhiptir. İlk bilinen sâkinleri Hurrilerdir. Daha sonra Urartuların hâkimiyetine girdi. Bölge daha sonra Urartuların işgâline uğradı. Asurlular ve Babilliler bölgeye hâkim olmak istedi iseler de başarılı olamadılar. M.Ö. 7. asırda Perslerin istilâsına uğradı. M.Ö. 4. asırda Makedonya Kralı İskender, Persleri yenerek burasını ele geçirdi. M.S. 2. asırda bölge Roma İmparatorluğunun hâkimiyetine girdi. M.S. 395’te Roma ikiye bölününce, bu bölge de bütün Anadolu gibi Bizans İmparatorluğunun payına düştü. Sultan Alparslan Iğdır’ı fethederek Türk topraklarına kattı. Daha sonra bir süre Gürcülerin elinde kalan Iğdır, 13. asırda Moğol istilâsına uğradı. Moğollardan sonra bölgeye Karakoyunlular, Akkoyunlular ve Safevîler hâkim oldu. Kânûnî Sultan Süleyman devrinde düzenlenen İran Seferi sırasında fethedilerek Osmanlı topraklarına katıldı. Bölge 19. asra kadar birkaç defa İran saldırıları neticesinde el değiştirdi. 1878’de Rusların eline geçen Iğdır, 1918’e kadar 40 sene boyunca işgal altında kaldı. Ermeniler tarafından 1919’da işgal edilen Iğdır, 13 Kasım 1920’de kurtarıldı. Kars iline bağlı iken 27 Mayıs 1992’de yeni düzenlemeyle il oldu.

Iğdır Sohbet Odaları, sayfamızda Iğdır Sohbet Odaları olarak siz değerli dostlarımız sohbet odaları ile güzel arkadaşlık bulmanıza yardımcı olmanız için derlenmiştir. Iğdır Sohbet Odaları yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Iğdır Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ardahan Sohbet Odaları Doğal İnsanların Dostluk Kervanı


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri