Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 25 Şubat 2018

Karabük Sohbet Odaları Dosta Hasret Çekenlerin Ortamı Arkadaşlık kurabileceğiniz sohbet ile canlandırıp dost olacağnız güzel karabük mobil sohbet odalarıdır.

Karabük Sohbet Odaları Dosta Hasret Çekenlerin Ortamı…

Karabük Chat Odaları sayfamızda en güzel sohbet yaşatmak için sizin için birbirinden güzel sohbet odaları bulunmaktadır. Hergün chat odalarımız güncellenmekte vede en son teknoloji olarak hizmet vermektedir. Günümüz teknolojisinde mobil uygulamalar sayesinde her yerden giriş yapabileceğiniz karabük mobil sohbet odaları, sizin için iyi bir dostluk ortamı kurmanız için hazırlanmıştır. Sizinde sohbet odalarımızda kurallara uymanız vede kimseyi rahatsız etmemeniz önerilir. Karabük mobil sohbet, olarak oyun oynamak isterseniz oyun odalarında girerek hem sohbet hemde oyun oynamanız mümkündür.

Karabük Mobil Sohbet Odaları

Karabük Mobil Sohbet çatısı altında toplanan insanların karabük halkınıda yakından tanımanız için chat odalarında dost edine bilir çevrenizi genişletebilirsiniz. Karabük, ili hakkında bilgileri derledik sayfamızda. Sohbet odaları olarak, hizmet sunan sevdayagmuru hergün yeni güncelleştirmeler vede yenilikler ile kullanıcılarına seviyeli sohbet sunmaktadır.

Karabük İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Karabük şehrinde sıcak ve ılıman iklim görülmektedir. Karabük ilinde belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Köppen-Geiger iklim sınıflandırmasına göre Cfa olarak adlandırılabilir. Karabük ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 13.8’dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 603 mm 35 mm yağışla Temmuz yılın en kurak ayıdır. Ortalama 73 yağış miktarıyla en fazla yağış Aralık ayında görülmektedir.23.4 sıcaklıkla Temmuz yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 3.7 olup yılın en düşük ortalamasıdır.Yılın en kurak ve en yağışlı ayı arasındaki yağış miktarı: 38 mm Yıl boyunca ortalama sıcaklık 19.7 dolaylarında değişim göstermektedir.

Karabük Mobil Sohbet

Karabük Tarihçesi:

Karabük adını, üzerinde yaşadığı coğrafi ortamdan almıştır. “Kara” ve “Bük” sözcükleri, kara çalılık yer anlamında, Karabük adının oluşumuna kaynaklık yapmıştır. Bu topluluklarda yaşayan Türkmen toplulukları, Karabük cemaati adını bu biçimde almışlardır. Türkiye’de 14 yer ve mevki adının bugün Karabük şeklinde geçmesi, cemaatlerin bu topraklardan diğer yerlere göç ettiği görüşünü kuvvetlendirmektedir.Karabük 1937 yılında Safranbolu’ya bağlı Öğbeli Köyü’nün bir mahallesi iken 1935 yılında açılan Ankara-Zonguldak demiryolu ile önemini arttırmıştır.3 Nisan 1937 yılında Atatürk’ün yönlendirmesi ile İsmet Inönü tarafından Karabük Demir Çelik Fabrikası’nın temelleri atılır.Nüfus yoğunluğunun artmaya başladığı Karabük’te 25 Haziran 1939’da belediye teşkilatı kurulmuştur. 1941 yılında Safranbolu ilçesine bağlı bucak olan Karabük 3 Mart 1953 tarihinde 6068 sayılı kanunla Zonguldak İline bağlı bir ilçe haline gelmiştir. Karabük, 6 Haziran 1995 gün ve 22305 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 550 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çankırı’dan; Ovacık ve Eskipazar ilçeleri ile Zonguldak’tan; Eflani, Safranbolu ve Yenice ilçelerinin birleştirilmesiyle Türkiye’nin 78. ili olmuştur.

Karabük Sohbet Odaları, sayfamızda karabük ili hakkında bilgileri derledik. Siz değerli dostlarımız için güzel sohbet yapabilmeniz için her gün sohbet odalarımız güncellenmekte vede sizin için seviyeli sohbet sunmaktadır. Karabük Sohbet Odaları yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Karabük Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yalova Sohbet Odaları Yalnızlığınıza Son Veren Arkadaşlık


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri