Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 16 Şubat 2018

Karaman Sohbet Odaları Dostluk Adına Hizmet Zinciri Chat Odaları çatısı altında tüm karaman insanları için hazırlanmış karaman mobil sohbet odaları platformu.

Karaman Sohbet Odaları Dostluk Adına Hizmet Zinciri…

Karaman Chat Odaları hizmetimiz olan sohbet sitemiz, sizin için güzel bir chat odaları imkanı vermektedir. Her gün güncellenen platformumuz sizler için oyun odalarıda bulundurmaktadır. Dostluk adına kurulmuş olan, mobil sohbet odalarımız, karaman insanları ile yakından tanışmanıza vede arkadaş olmanız için hazırlanmıştır. Mobil cihazlardan zahmetsizce bağlantı kurabileceğiniz güzel bir sohbet sitesidir.

Karaman Mobil Sohbet Odaları

Karaman Mobil Sohbet seviyeli olarak insanlara güzel chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli kullanıcılarımız için bedava olan sohbet odaları arkadaş ortamınızı genişletmek için en güzel sohbet ortamıdır. Dilediğiniz gibi, vakit geçirebilir insanlarla tanışabilirsiniz. Güvenli vede samimi dostluğun tek adresi olan sohbet odalarımız, her zaman size en güzelini sunmaktadır.

Karaman İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Karaman topraklarının büyük kısmı geniş ovalarla kaplıdır. İlin güneyi dağlıktır. Toros Dağları batıdan doğuya uzanır. Denizden yüksekliği 1014 metredir. Kuzey batıdaki Karadağ’ın en yüksek yeri 2288 metredir. Karadağ volkanik sönmüş bir yanardağdır. Yuntdağı(2227 m), Oyukludağı (2427 m), Özyurt Dağı (2481 m) ve Kartaltepe (2226 m) önemli dağlarıdır. Karaman geniş ovlar üzerine kurulmuştur. Karaman Ovası 20 km genişliğinde 30 km uzunluğundadır. Ayrancı Ovası ise, Karaman ile Ereğli Ovaları arasındadır. Kocadere Vâdisinin tabanındadır. Yüksek dağlardan doğan akar sular derin vâdiler meydana getirerek bu ovaları sular. Ermenek ilçesi yüksek yaylalarla çevrilidir.

Karaman Mobil Sohbet

Karaman Tarihçesi:

Karaman’ın tarihi eski devirlere dayanır. Hititlere bağlı, içte serbest, Arzava Devletinin sınırları içinde kutsal merkezlerden biriydi. M.Ö. 6. asırda Frigyalıların, sonra da Lidyalıların istilasına uğradı. M.Ö. 5. asırda Perslerin hakimiyetine girdi. Büyük İskender zamanında çok gelişmiş olmasına rağmen, istilaya uğrayarak, büyük hasara uğramıştır. Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra (M.S. 395) Doğu Roma (Bizans)’nın idaresinde kaldı. İslam orduları tarafından iki defa fethedildi ise de yine Bizanslıların elinde kalmıştır. 1071 Malazgirt Zaferinden sonra, Anadolu’nun Türkler tarafından fethine başlanması ile, şehir, önce Danişmendlilerin, daha sonra Sultan İkinci Kılıç Arslan devrinde Anadolu Selçuklu Devletinin hakimiyetine girdi.Karamanoğulları beyliği de böylece sona erdi. Osmanlılara bağlı bir eyalet haline getirildi. Birinci Dünya Harbinde işgale uğramayan illerimizdendir. Konya’ya bağlıyken 15 Haziran 1989’da il oldu.

Karaman Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımız için karaman ili hakkında bilgi derledik, sayfamızda bulunmaktadır. Karaman Sohbet Odaları yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Karaman Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bayburt Sohbet Odaları Rehberlik Eden Arkadaşlık Platformu


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri