Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 9 Ocak 2018

Kastamonu Sohbet Odaları Karadeniz Diyarının Sevdası En güzel sohbet platformu olarak sunulan Kastamonu mobil sohbet odaları dostlarına arkadaşlık ortamı sunar.

Kastamonu Sohbet Odaları Karadeniz Diyarının Sevdası…

Kastamonu Chat Odaları, arkadaşlık adına oluşturulmuş olup değerli kullanıcılarına en güzel hizmeti sunmak için güzel sohbet ortamı hizmeti vermektedir. Sohbet Odaları, tadında büyüyen chat aramalarındada öncülük etmektedir. Kastamonu mobil sohbet çatısında toplanan insanların birbirleri ile kaynaşması için sohbet sitesi olarak bulunmaktayız. Bir çok mobil sohbet aramalarında bulunan platformumuz değerli dostlarımıza arkadaş bulmaları için güncellemeler yapmaktayız.

Kastamonu Mobil Sohbet Odaları

Kastamonu Mobil Sohbet, her şehirden insanı bulundurarak güzel bir sohbet ortamı yaratmak için seviyeli muhabbet sunmaktadır. Günden güne büyüyen sevdayagmuru, Kastamonu hakkında bilgi vermektedir. Kastamonu hakkında öğrenmek istediğiniz herşeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Kastamonu Mobil Sohbet Odalarına giriş yaparak sohbet edebilir, can sıkıntınızı ise oyun kanallarıyla atabilirsiniz.

Kastamonu İklim ve Tarihçesi

İklimi:

İlde iki çeşit iklim hüküm sürer. Kuzeyinde Karadeniz iklimi güneyinde ise İç Anadolu’nun kara iklimi görülür. Kıyıya paralel olarak uzanan İsfendiyar Dağları, Karadeniz ikliminin iç kısma girmesini önler. Kıyılarda yağış daha fazladır. Senede 20 gün kar yağar, 40 gün toprak karla örtülüdür. Sıcaklık -26,9° ile +38,7°C arasında seyreder. Senelik yağış miktarı bölgelere göre 450 mm ilâ 1215 mm arasında değişir.

Kastamonu Mobil Sohbet

Kastamonu Tarihçesi:

Kastamonu’nun bilinen tarihi, Hitit İmparatorluğu ile başlar. Hititlerden sonra Frigya ve Lidya Krallıklarının egemen olduğu bu topraklar M.Ö. 4.yy’da Perslerin eline geçmiştir. M.Ö.4. yy’da Büyük İskender Anadolu ile birlikte Kastamonu topraklarını da Makedonya’ya katmıştır. İskender’den sonra yöreyi ele geçiren Pontus Krallığı M.Ö. 1. yy’da Romalılar tarafından ortadan kaldırılmıştır. Uzun yıllar Roma İmparatorluğu sınırları içinde kalan Kastamonu M.S. 395 yılında İmparatorluğun bölünmesiyle bütün Anadolu gibi Bizans İmparatorluğuna katılmıştır. Prehistorik çağlardan sonra havalinin (Paflagonya’nın) bilinen Sümerlerin en eski bir kolu olan Gaslar (Gaşka Türkleri)’dır. M.Ö. 2000-1300 yılları arasında hüküm süren Gaslar (Gaşkalar) devamlı olarak Mısırlılar, Suriyeliler ve Kaldelilerle siyasi, ticari ve kültürel münasebetlerde bulunmuşlar, Hititlerle de bazen savaşmış bazen dost olmuşlardır. Gaslar sert karakterli, cengaver kişiler olarak bilinmektedir. Bugün Kastamonu ve çevresindeki illeri de içine alan ve Romalılar devrinde adına Paflagonya (Paphlagonia) denilen Gasların kurduğu şehirlerden bir tanesi de “Timonion” veya “Tumanna” dır. Bazı yazarlar Kastamonu adının kökeni konusunda; bu kelimenin “Gas” kelimesi ile “Timoni” veya “Tumanna” kelimesinin (Gas ülkesi anlamında) birleşmesinden meydana geldiği görüşünü ileri sürmüşlerdir ki en akla yakın ihtimal budur. Fonetik yönden de bugünkü Kastamonu ismine yakındır.

Kastamonu Sohbet Odaları, olarak kullanıcılarımıza seviyeli chat yapmaları için günden güne güncellemeler yaparak en iyi şekilde yeni mobil sohbet uygulamaları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Hergün yeni yeni sohbet odaları çıkarken bizler bir çok sohbet siteleri ile birlikte eskilerden bu yana hizmet vermekteyiz. Sizinde kastamonu sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Kastamonu mobil sohbet odaları sayfamızı arkadaşlarınızında haberi olması acısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kars Sohbet Odaları Yiğitlik Diyarının Değişlmez Yeri


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri