Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 14 Ocak 2018

Konya Sohbet Odaları Mevlana Şehri Odalarımızda Arkadaşlık En anlam yüklü arkadaşlığın sohbet odaları sunumları ile hizmet veren konya mobil sohbet odaları.

Konya Sohbet Odaları Mevlana Şehri Odalarımızda Arkadaşlık…

Konya Chat Odaları, arkadaşlık kurabileceğiniz güzel sohbet siteleri arasında bulunmakta vede hizmet vermektedir. Siz değerli kullanıcılarımıza en güzel, chat odaları sunan konya mobil sohbet odaları, her gün yenilenmekte vede hergün sizler için güncellenmektedir. Konya Mobil Sohbet, uygulamamız sayesinde telefondan giriş yapmanızda artık çok kolay. Sohbet, parmaklarınızın uçunda vede sıkılmadan chat yapmanın tadına varacaksınız.

Konya Mobil Sohbet Odaları

Konya Mobil Sohbet Odaları değerli kullanıcılarımıza her zaman seviyeli sohbet imkanı yaratmak için uğraşmaktadır. Sohbet odalarına giren her kullanıcı kendi mesuliyetinden sorumludur, bilgilerinizi hiçbir kimse ile paylaşmayın. Tüm gizliliğiniz konya mobil sohbet odaları olarak önemle gizlenmektedir. Chat Odalarında yapacağınız sohbet size en güvenli arkadaşlık sunmaktadır. Konya hakkında, sayfamızda bilgiler bulabilirsiniz.

Konya İklim ve Tarihçesi

İklimi:

İç Anadolu bölgesinin güney kısmında yer alan Konya’da kışlar sert, soğuk ve kar yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçer. Yıllık ortalama sıcaklık 11,5°C’dir. Rastlanan en yüksek sıcaklık 40°C, en düşük ise -28,2°C’dir. Yılın ortalama 10 gününde sıcaklık -10°C’den düşüktür. Don olayı görülen gün sayısı 100’dür. Don 14 Eylül ile 15 Mayıs arasında görülebilir. Ortalama nisbî nem 60’tır. Konya’da yaklaşık 23 gün sisli geçer ve Türkiye’de bu konuda başta gelir. Bunda şehrin bir çanak içinde kurulmuş olmasının da büyük rolü vardır. Konya’da yıllık ortalama yağış 326 mm olup, 45,4 mm ile Mayıs ayı başta gelir. Yıllık yağış 143,7 mm ile 544,9 mm arasında değişir. Yağışlı gün sayısı 82’dir. Akdeniz’e yakın olan Hadim ve Taşkent’te Akdeniz iklimi görülür.

Konya Mobil Sohbet

Konya Tarihçesi:

Konya çok eski bir yerleşim merkezidir. M.Ö. 6000-5000 yıllarında burada yerleşme merkezi kurulduğu araştırmalarla anlaşılmıştır. Konya târih sahnesine ise M.Ö. 1400-1200 arasında Hitit İmparatorluğunun bir bölgesi olarak girmiştir. Hititler iç savaş ve bölücü faaliyetlerle yıkılınca Konya sırası ile Frikyalılar, sonra Lidyalıların, Kimmerlerin hâkimiyeti altına girmiştir. M.Ö. 6. asırda Anadolu’nun büyük kısmı gibi bu bölge de Persler tarafından istilâ edilmiştir. M.Ö. 4. asırda Makedonya Kralıİskender Anadolu’yu alıp, İran’a geçti. Pers İmparatorluğunu yıktı. İskender’in ölümü üzerine, kurduğu İmparatorluk generalleri arasında paylaşılmıştı. Konya bölgesi, bu paylaşmada Asya “Selevkoslar” Devletinin payına düştü. Selevkoslar burada uzun müddet hâkimiyet kuramamış “Kapadokya Krallığı” sonra da Bergama Krallığı, M.Ö. 233-133 yılları arasında bölgeye hâkim olmuştur.

Konya Sohbet Odaları, konya insanlarıyla yakından tanışıp arkadaş olabileceğiniz güzel sohbet odaları vede oyun odaları barındıran platformumuzda mobil sohbet odaları imkanı bulunmaktadır. Sizinde eğerki konya sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Konya mobil sohbet odaları sayfamızı arkadaşlarınızında haberi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kocaeli Sohbet Odaları Anlam Tazelemek İsteyenlerin Ortamı


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri