Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 19 Ocak 2018

Mardin Sohbet Odaları Anlam Tazeleyen Arkadaşlık Ortamı Deryaların derin sularında sohbet etmenin ayrıcalığını mardin mobil sohbet odaları platformunda yaşayın.

Mardin Sohbet Odaları Anlam Tazeleyen Arkadaşlık Ortamı…

Mardin Chat Odaları duygu yüklü arkadaşlık kurabilmeniz için hazırlanmış olan güzel sohbet sitesidir. Hergün yeni arkadaşlık edinebileceğiniz anlam yüklü chat odaları arasında yer almaktadır. Sizler için hazırlamış olduğumuz mobil sohbet odaları, mardin insanları ile sıcak sohbet etmeniz için seviyeli sohbet odaları imkanı sunmaktadır. Mardin mobil sohbet odaları her gün güncellenmekte vede yenilenmektedir. Sizin için güzel ortam kurmak için sohbet odaları çatısı altında tüm insanları aynı yerde toplamak için çabalamaktayız.

Mardin Mobil Sohbet Odaları

Mardin Mobil Sohbet günden güne büyüyerek sohbet siteleri arasında yerini almaktadır. Hizmetimizi en iyi şekilde kullanıcıya sunabilmek için, çalışmalarımız tüm hızı ile devam etmekte. Mardin şehiri hakkında sizlere iklimi vede tarihçesi hakkında bilgileride yazımızın devamında bulabilir okurkende, sohbet edebilirsiniz. Chat yaparken canınız sıkılmasın diye oyun odalarına girebilir, oyunlarla vakit geçirebilirsiniz.

Mardin İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Mardin ilinin iklimi Kara iklimi ile Akdeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi özelliğini gösterir. Yazlar sıcak ve kışlar soğuk geçer. Kar yağışlı gün sayısı 10 günü ve sıfırın altında gün sayısı 60 günü geçmez. Senenin 100 güne yakını 30°C’nin üstündedir. Senelik yağış ortalaması 713 mm’dir.

Mardin Mobil Sohbet

Mardin Tarihçesi:

Mardin’in bilinen târihi 3000 sene öncelere dayanır. Mardin bölgesi, Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran Hitit İmparatorluğunun sınırları dışında kalmıştır. Hititler zamânında bu bölge, Hurri Mitanni Krallığının elindeydi. Uzun müddet Bâbil ve Asur hâkimiyeti altında kalan Mardin’i Medler ele geçirdi. M.Ö. 4. asırda Makedonya Kralı İskender, Anadolu ve İran’ı işgâl ederek imparatorluğuna ilhak etti. İskender’in ölümü üzerine imparatorluk parçalandı. Bu bölge Anadolu gibi Selevkos Devletinin payına düştü. Pers ve sonra Sâsânî hânedanları, bu bölgeyi ele geçirdiler. Yavuz ve Kânûnî’nin, Salâhaddin Eyyûbî’ye büyük saygıları olduğundan “Hısn Keyfâ”daki Eyyûbî Melikliğinin bir müddet devâmına müsâade etti. Osmanlı devrinde Mardin “Diyâr-ı Bekr” Beylerbeyliğinin (eyâletinin) 24 sancağından (vilâyetinden) biriydi. Tanzimattan sonra “Diyâr-ı Bekr” eyâletinin üç sancağından biri oldu. 5 kazâsı vardı. İstiklâl Harbinde Mardin halkı mücâdelesini silâhsız, fakat birlik içinde düşmanı korkutarak yapmıştı. İcap etseydi Mardin de düşmana karşı kahramanca savaşırdı. Mardin’de düşmana karşı mücâdele şu şekilde verildi:

Mardin önce İngilizler tarafından işgal edilmek istendi. Irak Siyâsî Komiseri Nüel, Mardin’e gelerek, şehrin ileri gelenlerinden Mardin’in teslimini istedi. Mardinliler işgâle karşı silâhlı mücâdele yapacaklarını söylediler. 1919 senesinde Londra’da imzâlanan îtilâfnâme îcâbı Fransızlar, Mardin’in teslimi için Fransız kumandanlarından Norman’ı gönderdiler. Fransız kumandanı Norman, iki Fransız subayı ve kaleye çekilmek üzere bir Fransız bayrağı ile istasyona indi. Mardinliler sırtlara ve tepelere bolca çadır kurarak bu çadırlarda asker olduğu şâyiasını yaydılar. Ellerindeki silâh ve atlarla çeteler kurdular. İstasyonda silâhlı, eli kazma, kürek, satırlarla dolu halk Norman’ı karşıladı. Norman, Mardin’in teslim olmasını istedi. Mardin’in Avrupa şehri gibi onarılıp mahallî hükümet kurulacağını söyledi. Mardin ileri gelenleri; “1071’den bu yana Türk ve 640’tan bu yana Müslüman olan Mardin Müslüman ve Türk kalacaktır, asırlardır Türk toprağı olan Mardin Suriye’ye de bağlanamaz, zor kullanırsanız savaşa hazırız.” dediler. Mardin şehir halkı, Norman’ın yanındaki subayın elindeki Fransız bayrağını alıp parçaladılar. Mardin ileri gelenleri, Norman ve iki Fransız subayına bir ziyafet verip bu yemekte kendilerine; “Mardinliler tek bir vücut gibi birlik içindedir. Tek bir Mardinli kalmayıncaya kadar ölmeye yemin ettik” dendi. Norman korktu ve trenle Mardin’den ayrıldı ve Diyrabakır’a da gitmekten korktu. Mardinlilerin bu kahramanca hareketi, hem Mardin’i hem de Diyarbakır’ı Fransız işgalinden kurtardı. Cumhûriyet devrinde Mardin, 1923’te il merkezi olmuştur.

Mardin Sohbet Odaları sayfamızda siz değerli dostlarımız için mardin şehiri hakkında bilgi derlenmiştir. Sohbet ederken, bilgileride okuyabilir bilgilenmenizi sağlayabilirsiniz. Sizinde mardin sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Mardin Mobil Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarlada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kahramanmaraş Sohbet Odaları Efeler Diyarı Arkadaşlık Ortamı


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri