Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 20 Ocak 2018

Muğla Sohbet Odaları Güzel Arkadaşlık Kurmanın Tek Yeri Verimli dostluk yaratan chat odaları, hergün yeni yeni arkadaşlıklar edinmeniz için muğla mobil sohbet.

Muğla Sohbet Odaları Güzel Arkadaşlık Kurmanın Tek Yeri…

Muğla Chat Odaları tarzı sohbet olarak hizmet sunmakta. Hergün yeni arkadaşlık kurmanız için hazırlanmış olan sohbet odalarımız, siz değerli dostlarımız için geliştirmeler vede güncellemeler yapmaktadır. Muğla mobil sohbet odaları, can sıkıntınıza vede vaktinizi güzel değerlendirmeniz için chat yapmanıza olanak sağlayarak birbirinden güzel oyun kanallarıda bulundurmaktadır. Mobil Sohbet Odaları artık parmaklarınızın uçunda. Güvenli chat yapabilmeniz vede güvenilir arkadaşlık için mobil sohbet uygulamamızdan bağlantı kurabilirsiniz.

Muğla Mobil Sohbet Odaları

Muğla Mobil Sohbet en çok tercih edilen sohbet siteleri arasında. Aramalarda en üst seviyelerde olan chat odalarımız, siz değerli dostlarımıza seviyeli sohbet yapmaları için güvenli şekilde incelenmektedir. Hergün yeni yeni güncellemeler gelen sevdayagmuru platformumuza sizler için daha verimli sohbet etmeniz acısından güncellenmektedir. Muğla şehri hakkında bilgileride sayfamızda bulabilirsiniz.

Muğla İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Muğla ilinde Akdeniz iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Kıyıdan içeriye gidildikçe kara ikliminin tesiri görülür ve ısı düşer. Kıyılarda kar yağışı görülmez. İç kısımlarda ise senede 1-2 gün kar görülebilir. Sıcaklık +43,7°C ile -12,6°C arasında seyreder. Yağış miktarı 1180 mm ile 775 mm arasında bölgelere göre değişir.

Muğla Mobil Sohbet

Muğla Tarihçesi:

Muğla ve çevresinin târihi çok eskilere dayanır. M.Ö. 3000 senelerinde Kargalıların bu bölgeye hâkim oldukları, M.Ö. 2500 senelerinde Luvilerin yerleştiği ifâde edilir. Fakat bu hususta târihî kesin deliller henüz ele geçmiş değildir. Eldeki bilgiler, bu bölgeye Hititlerin hâkim olduğunu ve Lugga ismini verdiklerini göstermektedir. Hitit İmparatorluğunun iç savaş ve iktidar kavgaları ile zayıflayıp yıkılması üzerine bölgeye Frikya Krallığı hâkim oldu. Frikya Devletinin yıkılışı ile bölge Lidya Krallığının eline geçti. Ege adalarında oturanlar bu bölgenin kıyılarında Dor Siteleri kurdular. Pers Kralı Kiros, M.Ö. 6. asırda Lidya Devletini yıkınca bu bölgeyi de işgal etti.Kânûnî Sultan Süleyman Han, 1522’de Rodos’u ve Bodrum’u fethederek Osmanlı Devletine kattı ve buradaki şövalyelerMalta’ya kaçtılar. Osmanlı devrinde Muğla, merkezi Kütahya’da bulunan Anadolu Beylerbeyliğinin (eyâletinin) 14 sancağından (vilâyetinden) biri. Tanzimattan sonra merkezi İzmir olan Aydın vilâyetinin (eyâletinin) 5 sancağından biri oldu. 6 kazası vardı. 1867’de bağımsız sancak oldu. Muğla, yalnız şehrin adı olarak kullanıldı, il’e Menteşe denildi. Birinci Dünyâ Harbinden sonra, sembolik sayıda İtalyan askerinden ibâret bir işgal kuvveti, (1920-1921) yıllarında kısa bir müddet kaldıktan sonra, Muğla’yı Millî Kuvvetlere çarpışmadan devretti. Cumhûriyet devrinde bütün mutasarrıflıklar (sancaklar) il olunca Muğla da il oldu. Lozan’dan önce Muğla’nın % 92’si Türk, % 7’si Rum idi. Lozan Antlaşması ile Rumlar Yunanistan’a gönderildiler.

Muğla Sohbet Odaları sayfamızda sohbet odaları vede chat odaları farkını yaşamak için muğla mobil sohbet odalarına giriş yaparak en güzel sohbet etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Sizinde aklınızda muğla sohbet odaları ile ilgili sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Muğla Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mardin Sohbet Odaları Anlam Tazeleyen Arkadaşlık Ortamı


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri