Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 21 Ocak 2018

Muş Sohbet Odaları Arkadaşlık Diyarında Yalnızlığa Son Samimi dostluk kurabileceğiiz sohbet odalarında birbirinden özel arkadaşlık için muş mobil sohbet odaları

Muş Sohbet Odaları Arkadaşlık Diyarında Yalnızlığa Son…

Muş Chat Odaları sevgi, saygı oluşumunda öncülük edebilen sohbet siteleri arasında yer almaktadır. Arkadaşlık kavramında, en üst seviyeye kadar seviyeli sohbet edebileceğiniz güzel sohbet odaları sitesidir. Chat yaparken, canınız sıkılmayacak. Bir çok oyun kanallarında gezebilir, oyun oynayabilirsiniz. Mobil Sohbet Odaları, farkını yaşamak isterseniz muş chat odalarına girmeniz yeterlidir. Hergün değerli dostlarımız için güncellenen sevdayagmuru chat odaları günden güne büyüyerek güzel sohbet sitesi haline gelmiştir.

Muş Mobil Sohbet Odaları

Muş Mobil Sohbet platformunda sohbet ederken, kuralları ihlal etmeden davranmanız vede insanları rahatsızlık vermeden chat yapmanız sizin için önemlidir. Her insan kendi mesuliyetinden sorumludur. Güvenli, chat odaları sayesinde sizinde güvenliğiniz bizler için önemlidir. Muş mobil sohbet odaları artık parmaklarınızın uçunda.

Muş İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Muş ilinde sert kara iklimi hüküm sürer. Sıcaklık -29°C ile +37°C arasında seyreder. Senenin 120 gününde sıcaklık +30°C’nin üzerinde, 120 gün O°C’nin altında olur. Kışın fazla kar yağar. Senelik yağış miktarı 1000 mm ile 350 mm arasındadır. Kışlar çok soğuk ve uzun, yazlar kısa, sıcak ve kurak geçer.

Muş Mobil Sohbet

Muş Tarihçesi:

Anadolu’da bilinen târih devrini açan ve yine Anadolu’da ilk defâ siyasî birlik kuran Hititler, Muş bölgesine erişemediler. Sâmi Asurlular bu bölgeye ulaşmışsa da uzun müddet ve tam olarak bu bölgede hâkimiyet kuramadılar. Şah İsmail’in Anadolu’da Şiîliği yayarak Osmanlı Devletini yıkmak ve Anadolu’yu kendi devletine ilhak için emperyalist bir siyâset tâkibini şehzâdeliği zamânından beri endişeyle tâkip eden Yavuz Sultan Selim Han, 1514 Çaldıran Savaşında Şah İsmâil’i yendi ve Tebriz’e kadar bu bölgeyi Osmanlı Devletine yeniden kattı. Osmanlı devrinde Muş Sancağı, Van Beylerbeyliğinin (eyâletinin) 14 sancağından biri oldu. Malazgirt Sancağı ise, Erzurum Beylerbeyliğinin 12 sancağından biri oldu. Tanzimat’tan sonra Muş sancağı, Bitlis vilâyetinin 4 sancağından biri oldu. 5 kazası vardı. 1901’den îtibâren Rusya’nın yardımı ve İngiltere’nin teşvikiyle Ermeni Taşnak Komitesi, Muş çevresinde Müslüman-Türk köylerini basarak çok büyük katliamlar yaptılar. Osmanlı Devleti bu isyanları şiddetle bastırdı. Birinci Dünyâ Harbinde Rusların teşvik ve yardımı ile yine Ermeniler, Ermeni Devleti kurma hayâliyle büyük katliamlar yaptılar. Müslümanlara âit binâlar, ağaçlar, hattâ mukaddes kitabımız Kur’ân-ı kerîm dahil her türlü dinî eserleri yaktılar. 18 Şubat 1916’da Ruslar, Muş’u işgal etti. 26 Temmuz 1916’da Türkler Muş’u yeniden ele geçirmesine rağmen, takviye alan Rus birlikleri, 9 Ağustos 1916’da yeniden Muş’u işgal ettiler. Böylece 5 ay 6 gün ve 8 ay 23 gün olmak üzere toplam; 1 sene 1 ay 29 gün devam eden işgal esnâsında Ruslar ve Ermeniler çok büyük katliamlar yaptılar. Muş ve çevresini tamâmen tahrip ettiler. Câmi, türbe, medrese, mezarlık ve nice târihî eserleri yakıp yıktılar. Mayıs 1917’de Türk ordusu Muş’u düşman (Rus) işgalinden kurtardı. Ruslar geri çekilirken Ermeniler de Ruslarla berâber geri çekildiler. Cumhûriyet devrinde bütün sancaklara (mutasarrıflıklara) vilâyet (il) denilince Muş da vilâyet merkezi oldu. 1929-1935 arasında Bitlis bu vilâyete bağlandı.

Muş Sohbet Odaları sayfamızda muş hakkında bilgi edinebilir chat odalarına giriş yapabilirsiniz. Hergün yeni yeni güncellemeler eklenen sayfamızda siz değerli dostlarımızın kaliteli sohbet etmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Sizinde eğerki muş sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Muş Mobil Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarlada paylaşarak, bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Muğla Sohbet Odaları Güzel Arkadaşlık Kurmanın Tek Yeri


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri