Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 22 Ocak 2018

Nevşehir Sohbet Odaları Yeni Arkadaşlık Kurmanızın Tam Zamanı Dost kazanmak için chat odaları hizmetimiz, nevşehir mobil sohbet odaları hizmetinizde..

Nevşehir Sohbet Odaları Yeni Arkadaşlık Kurmanızın Tam Zamanı…

Nevşehir chat odaları değerli kullanıcılarına en güzel chat imkanı sunmak için günden güne yenilenmekte vede güncellenmektedir. Sohbet Odalarımızın farkı, seviyeli sohbet yapmanız için kullanıcıların huzurunu sağlamaktır. Her gün güncellenen nevşehir mobil sohbet odaları, seviyeli arkadaşlıklar oluşturmanıza olanak sağlar. Sohbet siteleri arasında, hizmet sunan sevdayagmuru mobil sohbet uygulaması sayesinde sohbet parmaklarınızın uçuna getirmektedir.

Nevşehir Mobil Sohbet Odaları

Nevşehir Mobil Sohbet çatısı altında tüm, nevşehir insanları ile tanışmanız mümkün. Tüm şehirden insanları bulunduran platformumuz, kurallar çercevesinde dostluk adına kurulmuştur. Vakit geçirmek için girdiğiniz sohbet sayfamızda canınız sıkılmadan, chat yapabilir oyunda oynayabilirsiniz. Arkadaş bulmak için sadece yapmanız gereken rumuzunuzu kaydetmek. Sohbet platformumuzu 18 yaş altı kişilerin kullanması yasaktır.

Nevşehir İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Nevşehir ilinde kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk geçer. Senenin 70 gününde sıcaklık 0 (sıfır) °C’nin altında ve 20 gün +30°C’nin üstünde seyreder. Senelik yağış miktarı ortalama 388-353 mm arasındadır. Kızılırmak vâdisinden uzaklaşıldıkça soğuk artar. Sıcaklık -28°Cile +40°C arasında seyreder.

Nevşehir Mobil Sohbet

Nevşehir Tarihçesi:

Nevşehir ve civarının yaklaşık beş bin senelik bir târihî geçmişi vardır. Bölgenin ilk sâkinleri Hititler olup, bu bölgeye “Nissa” ismini verdiler. Hititlerden sonra Frigler ve Lidyalılar bölgeye hâkim oldu. 1071 Malazgirt Zaferinden sonra AnadoluFâtihi Kutalmışoğlu Süleyman Şah, bütün Anadolu gibi bu bölgeyi de fethetti. Türkler bu köye “Muşkara” ismini verdiler. Selçuklu Devletinin yıkılışından sonra İlhanlılar 14. asır ortalarında da Eratnaoğulları ve Karamanoğulları bölgeye hakim oldular. On dördüncü asrın sonlarında Nevşehir ve civârı Osmanlı Devletinin hâkimiyeti altına girdi. Bu esnâda “Muşkara” köyü 10-12 hânelik bir yerleşim merkeziydi. Lâle devrinin sadrâzamı (1718-1730) Nevşehirli Dâmâd İbrahim Paşa “Muşkara” köyünü genişleterek îmâr etti. Yeni kurulan şehre “Yeni şehir” mânâsına gelen “Nevşehir” ismi verildi ve bir kazâ olarak Niğde Sancağına bağlandı. Cumhûriyet devrinde Niğde iline bağlı iken, 20.7.1954 târihinde 6429 sayılı kânunla il hâline geldi. O günden beri İç Anadolu bölgemizin şirin bir ilidir.

Nevşehir Sohbet Odaları sayfamızda nevşehir ili hakkında iklimi vede tarihçesi bilgilerini bulabilirsiniz. Chat yaparken yararlanabilir, dilediğinizde arkadaşlarınızında bilgilenmesi için onlarla paylaşabilirsiniz. Sizinde eğerki nevşehir sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Nevşehir sohbet odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Muş Sohbet Odaları Arkadaşlık Diyarında Yalnızlığa Son


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri