Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 24 Ocak 2018

Niğde Sohbet Odaları Kapsamlı Arkadaşlığın Ortak Noktası Dostluk adına kurulmuş en kapsamlı arkadaşlık sohbet odaları vede niğde mobil sohbet odaları

Niğde Sohbet Odaları Kapsamlı Arkadaşlığın Ortak Noktası…

Niğde Chat Odaları olarak siz değerli dostlarımıza en güzel sohbet sunabilmek için uğraşmaktayız. Hergün yenilikler ile değerli kullanıcılarımıza daha güzel chat imkanı yaratma yolundayız. Sizler için en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Niğde ili hakkında bilgileride sayfamızdan takip edebilir. Takip ederek sohbet odalarına bağlanabilirsiniz. Chat Odaların’da seviyeli sohbet edebilir, arkadaş ortamı kurabilirsniz. Niğde mobil sohbet odaları artık parmaklarınızın uçunda.

Niğde Mobil Sohbet Odaları

Niğde Mobil Sohbet değişim zamanına göre mobil cihazlara uyumlu olarak kurulmuştur. Sohbet siteleri arasında yerini en yakın zamanda alıp, değerli kullanıcılarına en iyisini sunmak için uğraşmaktadır. Güncellemelerini günden güne yapan sevdayagmuru, mobil sohbet odaları farkını yaşatmaya devam ediyor. Mobil uygulamamız sayesinde artık niğde mobil sohbet odalarına bağlantınız daha kolay olacak.

Niğde İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Niğde ilinde sert kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçer. Senenin 100 günü 0°C’nin altında seyreder. Senede 15 gün kar yağışlı geçip, ekseriya toprak 30 gün 30 cm karla örtülü kalır. Yazın 30 gün sıcaklık +30°C’nin üstünde geçer. Yıllık yağış ortalaması 350 mm civârındadır.

Niğde Mobil Sohbet

Niğde Tarihçesi:

Niğde ilinin bilinen târihi beş bin sene önceye dayanır. Eski çağlarda Niğde şehrinin bulunduğu yerde yerleşme merkezi yoktu. Hititler zamânında Niğde, “Nahita” isimli bir yerleşme merkeziydi. Hitit Devletinin yıkılışı ile bu bölge, M.Ö. 8. asırda Frikya Devletinin hâkimiyeti altına girdi. Anadolu’da kurulan Frikya ve sonradan Lidya Devleti, yine iç karışıklıklar ve bölünme neticesi yıkılınca bu bölge Perslerin eline geçti. Osmanlı devrinde Niğde, zaman zaman isyanlara ve çatışmalara sahne oldu, bundan zarar gördü ve göçler başladı. Kayseri ve Konya gelişirken, Niğde iç isyanlarla ikinci derecede bir şehir durumuna düştü. İsyan eden Abaza Mehmed Paşa, Niğde’yi yağma etti. Düşman istilâsı görmemiş bir ilimiz olan Niğde Cumhûriyet devrinde (1923) il merkezi oldu. 1932’de Niğde’den demiryolu geçerek Ankara-Kayseri istikâmetinden gelen hat, Konya ve Adana istikâmetine giden hat üzerinde bir istasyon oldu. Niğde’nin güneyinde Ulukışla’da demiryolu ikiye ayrılmakta biri batıya Ereğli-Karaman-Konya’ya; diğeri de güneydoğuya Adana ve Mersin’e gitmektedir.

Niğde Sohbet Odaları sayfamızda niğde insanları ile yakından tanışabilir arkadaşlık kurmanıza yardımcı olmaktadır. Niğde chat odaları aracılığı ile daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Sizinde niğde sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Niğde sohbet odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlanlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nevşehir Sohbet Odaları Yeni Arkadaşlık Kurmanızın Tam Zamanı


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri