Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 29 Ocak 2018

Samsun Sohbet Odaları Kardeşliğin Dostluğun Bulunduğu Ortam sohbet yapabileceğiniz vede dostluk kurabileceğiniz sohbet odalarımız değerli dostların hizmetinde.

Samsun Sohbet Odaları Kardeşliğin Dostluğun Bulunduğu Ortam..

Samsun Chat Odaları birlik vede beraberlik adına kurulmuş olan sohbet sitesidir. Hergün gelişmekte olan chat odalarımız, siz değerli kullanıcılarımız için seviyeli sohbet vede chat imkanı sunmaktadır. Chat ortamında en güzel sohbet etmeniz için, düzenli olarak güncellenen sevdayagmuru platformumuz samsun ili hakkında bilgide sunmaktadır. Samsun mobil sohbet odaları bağlantısı yaptığınızda, arkadaş bulmanız artık çok kolay. Mobil sohbet odaları artık parmaklarınızın uçunda.

Samsun Mobil Sohbet Odaları

Samsun Mobil Sohbet çatısı altında arkadaş kurmanız için, mobil cihazınızdan yapmanız gereken platformumuza girmenizdir. Kolay arkadaşlık edinmenize olanak sağlayan sitemiz, sohbet odaları olarak aramalarda hizmet sunmaktadır. Her zaman en seviyeli sohbet siteleri arasında yer almaktadır. Kurallar çercevesi olarak sunulan chat odaları, mobil sohbet olarak seviyeli muhabbet yapmanız için imkan sunmaktadır.

Samsun İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Bu ilde ılıman bir iklim hüküm sürer. 0°C’nin altında soğuk gün sayısı toplamı 20 günü geçmez. Yağış ortalaması 733 mm’dir. Sıcaklık -8, 1°C ile + 39°C arasında seyreder. Ilık hava, bol yağış ve gür yeşillik Samsun’un özelliğidir. Samsun’un iklimi, sâhilde ve iç kesimlerde değişiklik arz etmektedir. Sâhil şeridinde tipik bir Akdeniz iklimi hüküm sürmesine rağmen iç kesimlerde dağların etkisiyle kara iklimi hâkimdir. Genellikle yaz mevsiminde, aşırı sıcaklar olmasına rağmen, deniz suyu buharlaşmasına ilâveten, çevredeki baraj göllerinin çokluğu sebebiyle nem oranı oldukça yükselir. Kış ayları ise az soğuk ve oldukça yağışlı geçmektedir. Yağışlar, kıyı kesimlerinde genelde yağmur şeklindedir. Kıyı kesimlerindeki karla örtülü gün sayısı 4-5 günü geçmez. İç kesimlerde ise karla örtülü gün sayısı daha fazladır ve sert geçen İç Anadolu ikliminin etkileri görülür.

Samsun Mobil Sohbet

Samsun Tarihçesi:

Samsun’un târihi Hititlere dayanır. Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran Hititler, bu bölgeye hâkim olup, Orta Karadeniz’deki eyâletlerine “Gasgas” ismini vermişlerdir. Samsun, Osmanlı devrinde, Sinop ve Trabzon limanları yanında ikinci derecede bir Karadeniz limanı olmuştur. Bu şehirde askerî ve sivil tersâneler bulunuyordu. Anadolu’ya açılan bir kıyı şehri olarak sâkin bir târihi vardır. Ancak bu sâkin târihî hayat, merkezi Trabzon’da olmak üzere Giresun, Ordu, Samsun, Amasya, Sinop şehirlerini içine alacak şekilde kurulmak istenen “Rum Pontus Devleti”nin teşkili için girişilen vahşet ve katliâmlarla, zaman zaman bozulmuş ve yüzlerce köy haritadan tamâmen silinirken, on binlerce Müslüman Türk, Pontusçu Rum Çeteleri tarafından öldürülmüştür. İstiklâl Harbinde, Samsun’un mühim yeri vardır. Mustafa Kemal Paşa, ordu müfettişi olarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmış, bu târih, Millî Mücâdelenin başlangıcı sayılmıştı. Cumhûriyet devrinde 1924’te, Samsun il olmuştur. 1932’de demiryolunun gelişiyle güneye bağlandı. Samsun limanı, yeni tesislerle Karadeniz’in en mühim limanlarından biridir.

Samsun Sohbet Odaları, sayfamızda samsun şehiri iklimi vede tarihçesi hakkında yazımızda bilgiler bulabilirsiniz. Sohbet odalarına bağlantı yaparak sohbet edebilir arkadaş bulabilirsiniz. Sizinde eğerki Samsun Sohbet Odaları hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Samsun Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sakarya Sohbet Odaları Düzenli Arkadaşlığın Buluştuğu Mekan


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri