Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 9 Şubat 2018

Şanlıurfa Sohbet Odaları Çatısı Altında Samimi Muhabbet En verimli chat odaları olarak hizmet sunan, şanlıurfa mobil sohbet odaları seviyeli sohbet sitesidir.

Şanlıurfa Sohbet Odaları Çatısı Altında Samimi Muhabbet…

Şanlıurfa Chat Odaları platformumuzda en güzel sohbet etmenize olanak sağlanmaktadır. Canınız sıkılmadan arkadaş bulmak isteyenlerin tek ortamı. Sizinde dostluk adına oluşturabileceğiniz sohbet vede chat samimi arkadaşlık kurmanıza yardımcı olan sohbet sitesidir. Profil oluşturmadan zahmetsizce girip hemen sohbete başlamanız mümkün. Hergün sizin için geliştirmeler yapan sevdayagmuru mobil sohbet odaları olarakta kullanıcısına hizmet sunmaktadır. Sohbet, uygulamamız ile platformumuzda vakit geçirebilir, mobil cihazdanda sıkılmadan girebilirsiniz.

Şanlıurfa Mobil Sohbet Odaları

Şanlıurfa Mobil Sohbet olarak, siz değerli dostlarımıza hergün yeni yeni hizmetler sunmaktayız. Mobil sohbet aramalarında şanlıurfa insanları ile yakından tanışıp, dost olabilirsiniz. Sizlerde bizi takip ederek, sohbet edebilirsiniz. Arkadaşlık kurmak isterseniz, en samimi arkadaşlık sitesi olarak siz değerli dostlarımıza mobil sohbet odaları vede chat odaları olarak hizmet vermekteyiz.

Şanlıurfa İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Şanlıurfa ilinde kara iklimi hüküm sürer. Yazlar uzun ve çok sıcak, kışlar çok soğuk geçer. Yaz ile kış, gece ile gündüz arasında ısı farkı fazladır. Nem oranı az olduğundan Türkiye’nin en sıcak ili olmasına rağmen, havalar boğucu değildir. Senelik yağış ortalaması 331 mm ile 473 mm arasında değişir. Senenin 25 günü sıcaklık 0°C’nin altındadır. En yüksek sıcaklık +46,5°C’dir. Senelik ısı farkı 40 derecedir. 2 Ağustos 1957’de Şanlıurfa’da sıcaklık +46,5°C’ye çıkarak, Türkiye’nin sıcaklık rekoru kırılmıştır.

Şanlıurfa Mobil Sohbet

Şanlıurfa Tarihçesi:

Peygamberler şehri diye anılan Urfa’nın 8000 yıl öncesine kadar uzanan zengin bir târihi vardır. Hatta hazret-i Âdem ile Havva’nın bir müddet Urfa’da kaldığı rivâyet edilir. Arap târihçilerine göre “Tufan”dan sonra hazret-i Nûh tarafından kurulan 18 şehirden biri de Urfa’dır. Böylece Urfa ilk yerleşim merkezlerinden biridir. Kuruluşundan bu yanaUrfa, yüzlerce efsâne ve hikâyeye konu olmuştur. Birinci Dünyâ Harbinden sonra 7 Mart 1919’da İngilizler tarafından işgal edildi ve 1 Kasım 1919’da Urfa’yı Fransız işgal kuvvetlerine devrettiler. Fransızlar Urfa’da bulunan Ermeni azınlığını silahlandırarak, Ermenilere aşırı imtiyazlar tanıdılar. Türklere âit malları Ermenilere devretmeye başladılar. 29 Aralık 1919’da Urfa’ya tâyin olan hemşehrileri Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Saip (Ursavaş) Beyin liderliği altında Fransızları kovmak için teşkilât kurdular. Siverek’ten Said Bey idâresinde Badıllı Aşiretiyle güneyde Aneze Aşireti Reisleri düşmanı kovmak için gönüllülerini bu teşkilâta verdiler. 15 Ocak 1920’de başlaması düşünülen savaş ikmal zorlukları ile 8/9 Şubat 1920’ye tehir edildi. Millî Kuvvetler Fransız işgal birlik komutanına ültimatom vererek yirmi dört saat içinde Urfa’yı terk etmesini istediler. Fransızlar reddedince 9 Şubatta Millî Kuvvetler Urfa’nın yarısını ele geçirdiler. Urfa köylüleriyse Suruç ve Birecik’teki Fransız birliklerini kuşattılar. 12 Şubat’ta şiddetli çarpışmalar oldu. Urfa Müdâfaası 60 gün sürdü. Fransız askerleri atlarını kesip yemeye başladılar ve cephaneleri tükendi. Paris Gazetelerinde asker âilelerinin yazdığı: “Haçlı Seferlerinde yüzbinlerce Hıristiyana mezar olan Türk Yurdu Anadolu’ya, evlatlarımızı bile bile ölüme göndermeye râzı değiliz. Hükümet istifâ etsin!” şeklinde mektuplar çıktı. Bir Fransız teğmenin: “Marsilya’dan ayrılıyoruz. Bile bile Türkiye’ye kendi mezbahamıza sürükleniyoruz.” şeklinde başlayan hâtıra defteri Fransız kamuoyunda tesirler meydana getirdi. Nihâyet Fransız işgal birlikleri müzakereyi kabul etiler. Urfalıların verdiği 60 deve, 20 katır ve Türk askerinin himâyesinde gece karanlığında Urfa’yı terk ederek, Suruç’a gittiler. 11 Nisan 1920 günü duâ, tekbir, gözyaşlarıyla Urfa Kalesine Türk Bayrağı kıyâmete kadar burada kalsın duâlarıyla çekildi. Urfalılar Fransız askerleriyle kahramanca savaşarak Urfayı düşman istilâsından kurtardılar. Cumhûriyet Devrinde bütün sancaklar gibi Urfa da kendi ismini taşıyan ilin merkezi oldu.

Şanlıurfa Sohbet Odaları, sayfamızda şanlıurfa hakkında bilgiler bulabilir, sohbet odalarında arkadaş edinerek sohbet edebilirsiniz. Sizinde eğerki şanlıurfa sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Şanlıurfa Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tunceli Sohbet Odaları Seviyeli Muhabbet Etmenin Tam Yeri


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri