Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 31 Ocak 2018

Siirt Sohbet Odaları Can Dostu Oluşturabileceğiniz Platform… Gönül dostu kurabileceğiniz chat odalarımızda, sizide siirt mobil sohbet odalarına bekleriz.

Siirt Sohbet Odaları Can Dostu Oluşturabileceğiniz Platform…

Siirt Chat Odaları, insanları bir araya toplamak adına kurulmuş olup hergün yeni güncellemeler ile sohbet adına gelişmeler sunmaktadır. Aramalarda sohbet odaları olarak bir çok kitleye hitap ederek chat dünyasında adını çok kez duyurmuştur. Sevdayagmuru, çatısı altında arkadaş bulabileceğiniz güzel bir sohbet sitesi olan sevdayagmuru değerli kullanıcılarına seviyeli sohbet sunmaktadır.

Siirt Mobil Sohbet Odaları

Siirt Mobil Sohbet Odaları dostluk kervanı olarak tanışma sağlayacağız insanları yakından görerek arkadaş olmanıza vede samimi dostluk kurmanıza yardımcı olmaktadır. Sizin için en iyi sohbet yaratmak için çabalayan sevdayagmuru sohbet odaları, siirt şehiri hakkında bilgilerde yazımızda bulabilirsiniz. Siirt mobil sohbet odalarına mobil cihazlardan bağlantı sağlamanız artık çok kolay.

Siirt İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Siirt ilinde kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçer. İlin kuzey ve doğusu kışın daha soğuk ve yazın daha serin olur. Senelik yağış ortalaması 757 mm’dir.

Siirt Mobil Sohbet

Siirt Tarihçesi:

Siirt’in bulunduğu bölge, Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran Hititlerin sınırları dışında kaldı. Bilâhare kısa bir müddet, Hititlerin eline geçti. M.Ö. 2000 senelerinde Sâmiler, Bâbil ve Asur imparatorlukları, bu topraklara hâkim oldular. Kısa bir müddet Hurri Mitanni Krallığının hâkimiyetinde kalan daha sonraUrartu Krallığına geçen bu topraklara, bir süre sonra yeniden Asurlular hâkim oldu. M.Ö. 7. asırda Medlerin, M.Ö. 6. asırda Perslerin hâkimiyeti altında kaldı. M.Ö. 4. asırda Makedonya Kralı İskender Persleri yenerek, Anadolu ve İran’ı Makedonya Devletine kattı. Makedonya Kralı İskender’in ölümüyle imparatorluk, İskender’in komutanları arasında taksim edilince, bu topraklar Selevkoslar Devletinin payına düştü. 1344’te İlhanlı Hakanlığı dağılınca, bölge, Türkleşmiş Moğol olan Celâyirlilerin hâkimiyeti altına girdi. Daha sonra birbirini tâkip eden Tîmûr, Karakoyunlular, Akkoyunlular ve Safevîler olmak üzere dört Türk devletinin eline geçti. Yavuz Sultan Selim Han, 1514 Çaldıran Zaferinden sonra, Siirt’i Osmanlı Devletine kattı. Osmanlı Devletinde Siirt, Diyâr-ı Bekr Beylerbeyliğinin (Eyâletinin) 24 sancağından (vilâyetinden) birine merkez oldu. Tanzimattan sonra, Bitlis vilâyetine bağlandı. Onun 4 sancağından biri oldu. Cumhûriyet Devrinde, sancaklara (mutasarrıflıklara) vilâyet (il) denince, Siirt il oldu. Cumhûriyet devrinde, demiryolu ve petrol Siirt’in kalkınmasında önemli rol oynadı.

Siirt Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımıza siirt ili hakkında bilgileri yazımızda derleyip, topladık. Sohbet odalarında chat yaparken takip edebilir arkadaşlarınızlada paylaşabilirsiniz. Siirt Sohbet Odaları hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Siirt Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Samsun Sohbet Odaları Kardeşliğin Dostluğun Bulunduğu Ortam


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri