Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 1 Şubat 2018

Sinop Sohbet Odaları Saklı Düşlerin Buluştuğu Ortam Birliğin oluştuğu chat odaları ortamımızda, dostluk adına kurulmuş olan sinop mobil sohbet odaları.

Sinop Sohbet Odaları Saklı Düşlerin Buluştuğu Ortam…

Sinop Chat Odaları her kesimden insanları barındırarak arkadaş bulamınızı kolaylaştıran güzel bir sohbet sitesidir. Her gün sizler için güncelleme yapan sohbet odaları, seviyeli muhabbet altında oluşturulmuş mobil sohbet odaları çatısında toplanmıştır. İnsanların sıcak samimiliği ile oluşmakta olan sinop mobil sohbet odaları günden güne büyümektedir. Siz değerli dostlarımızında en iyi şekilde sohbet etmesi için elimizden gelen herşeyin en iyisini yapmaya çalışmaktayız.

Sinop Mobil Sohbet Odaları

Sinop Mobil Sohbet Odaları ekibimiz ile gece gündüz çalışarak, seviyeli bir arkadaşlık ortamı oluşturma çabasındayız. Mobil cihazlardan artık sohbet parmaklarınızın altında hiç zahmet etmeden girip sohbet edebileceğiniz güzel bir mobil sohbet odaları sizi beklemektedir. Oyun odalarında vakit geçirerek arkadaş ortamınızı genişletebilir, dostluk oluşturabilirsiniz.

Sinop İklim ve Tarihçesi

İklimi:

İl dâhilinde genel olarak ılık bir iklim hüküm sürer. Mevsimler arasında ısı farkı azdır. İsfendiyar (Küre) Dağlarının kuzey kısmı daha çok yağış alır. Güneyde ise yağış az olur. Küre Dağlarının kuzey kısımları sık ormanlarla, güneyi bodur ağaçlarla kaplıdır.
Senelik yağış ortalaması ilçelere göre değişir. Boyabat’ta 388 mm iken Ayancık’ta 1003 mm’dir. Yazın sıcaklık +30°C üstüne birkaç gün çıkar. Kışın 0°C altındaki gün sayısı 10 günü geçmez. Sıcaklık +34,5°C ile -8,4°C arasında seyreder.

Sinop Mobil Sohbet

Sinop Tarihçesi:

Sinop şehrinin târihi çok eskilere dayanır. Târihte savaşçı kadınlar topluluğu olarak tanınan, efsanevî Amazonlara kadar uzanır. Nitekim Hititlere âit belgelerde, bölgede Amazon ve Kaşkarların yaşadığı yazılıdır. Asurlular ve Sâmi kavimleri, bölgeyi hiçbir zaman ele geçirememişlerdir. Sinop, Anadolu’da ilk siyasî birliği kuran Hitit İmparatorluğunun sınırları içinde bir bölgeydi. Hititler bu bölgeye “Gasgas” (Kaşka, Gaşka, Kaska) ismini verdiler. Fâtih Sultan Mehmed Han Sinop’un iç bağımsızlığına son vermek isteyince, Fâtih ile kardeş çocuğu olan İsmâil Bey Sinop Kalesini ve limanını Fâtih’e teslim etmiştir. Fâtih, İsmâil Beyi Filibe’ye sancak beyi olarak gönderdi. Osmanlılar zamanında Sinop Trabzon’un yanında ikinci dereceye düştü. On yedinci asırda Sivas eyâletinin (beylerbeyliğinin) 8 sancağından (vilâyetinden) biri olan Canik (Samsun)e kazâ olarak bağlandı. Tanzimattan sonra Kastamonu vilâyeti (eyâleti) kurulunca bu eyâletin 4 sancağından birine merkez oldu. 3 kazâsı vardı. Bilâhare müstakil sancak oldu. Osmanlı devrinde Sinop çok önemli bir liman ve tersâne şehriydi. Önemli olan bu liman ve tersânede 1571 İnebahtı’da kaybedilen gemiler yapıldı. Kıbrıs Seferine çıkarılan 72 gemi de burada yapılmıştır. 1853’te Ruslar Sinop’a baskın yaparak Türk donanmasını tahrip ettiler. Târihin her devrinde önemini muhâfaza eden Sinop, Cumhûriyet devrinde il merkezi oldu.

Sinop Sohbet Odaları, sayfamızda sinop şehiri hakkında bilgi derlenmiş olup siz değerli dostlarımıza paylaşılmıştır. Sinop hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Sinop Sohbet Odaları hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sinop Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Siirt Sohbet Odaları Can Dostu Oluşturabileceğiniz Platform


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri