Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 19 Şubat 2018

Şırnak Sohbet Odaları Gönülden Gelen Seslerin Dostluğu Sevgi adına aradığınız sohbet odaları tadında,chat imkanını şırnak mobil sohbet odalarında bulabilirsiniz

Şırnak Sohbet Odaları Gönülden Gelen Seslerin Dostluğu…

Şırnak Chat Odaları tadında güzel bir sohbet etmeniz için hazırlanmış sayfamız sizin için seviyeli sohbet odaları olarak hizmet vermektedir. Ücretsiz olarak sunulan chat odalarımız dostluk adına oluşturabileceğiniz güzel bir arkadaşlık platformudur. Sizde sıkılmadan vakit geçirmek istiyorsanız yerinizi alın. Her gün birbirinden güzel yeni arkadaşlıklar kurup, sohbet etmek isteyenlerin yeri. Sade görünümü ile sohbet adına bulabileceğiniz herşey mobil sohbet odalarımızda.

Şırnak Mobil Sohbet Odaları

Şırnak Mobil Sohbet, mobil cihazlarınızdanda zahmetsizce, kolay şekilde bağlantı kurabilir dilediğiniz her yerden sohbet edebilirsiniz. Şırnak mobil sohbet odaları, çatısında birleştirilen sohbet odalarımız, günden güne büyüyerek sohbet siteleri aramalarında öncü olarak siz değerli dostlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Güvenliğiniz vede seviyeli ortam için günden güne uğraşıyoruz.

Şırnak İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Şırnak’ta karasal iklim hüküm sürer. Orta kesimleri kışın çok yağış alır. Güney ve güneybatı kesimlerinde iklim daha yumuşaktır. Yüksek dağlardan meydana gelen doğu kesimindeyse kışları sert ve kar yağışlı geçer. Yıllık ortalama yağış miktarı 857 mm’dir. En yüksek sıcaklık 48.5°C, en düşük sıcaklıksa -20°C’dir.

Şırnak Mobil Sohbet

Şırnak Tarihçesi:

Osmanlı döneminde köy olan Şırnak, 1927 yılında Siirt`e bağlı ilçe, 1990 yılında ise il olmuştur. Şırnak Tarihi Şırnak ili tarihsel olarak çok eski bir geçmişe sahiptir. Şırnak ili Kâtip Çelebi’nin 17. yüzyılda yazdığı “Seyahatname” ve tarihi rivayetlere göre Nuh Tufanı öncesine dayanır. Bu rivayetlere göre Cizre, tufandan sonra ikinci kez Hz. Nuh (AS) ve oğulları tarafından inşa edilirken Cizre’nin kızgın sıcağından korunmak için, Şırnak yazlık ve yaylak olarak inşa edilmiştir. Şırnak, Nuh’un Gemisi kalıntılarının olduğu öne sürülen Cudi Dağı’nın Kuzeyinde Şehr-i Nuh adıyla kurulmuş, önceleri Şerneh, daha sonraki yıllarda ise Şırnak adını almıştır. Şırnak ili tarihte birçok önemli devletin başkentini kendi topraklarında barındırmıştır. Birinci Babil devletinin başkenti Babil (Kebeli Köyü) Cizre sınırları içindedir. 1386’da Timur ve 1502’den itibaren Safevi hâkimiyeti altında yaşayan Uludere, Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı İmparatorluğuna bağlanarak bütün il beyleri gibi içişlerinde serbest bırakılır. Aşiret Beyleri kendi egemenlik haklarını korumak, Osmanlı toprak sisteminin dışında bir sistemle yönetilmek ve seferlere asker yollamak şartıyla İmparatorluğun egemenliğinde Cumhuriyete kadar kalmışlardır. Cumhuriyet’in ilanından sonra bucak haline getirilerek Beytüşşebap İlçesi’ne bağlanan Uludere, 27.06.1957 tarihinde yürürlüğe giren 7033 Sayılı Kanunla ilçe haline getirilmiştir. 16.05.1990 tarihinde çıkarılan 3647 Sayılı Kanunla yeni kurulan Şırnak İli’ne bağlanmıştır.

Şırnak Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımıza şırnak mobil sohbet odaları tarzında güzel bir sohbet imkanı sunmaktayız. Şırnak ili hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizinde eğerki şırnak sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Şırnak Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Batman Sohbet Odaları Muhabbetin Kahve Tadı Dostları


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri