Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 3 Şubat 2018

Sivas Sohbet Odaları Kahkaha Tufanı Yaratan Dostluk Arkadaş edinmek isteyenlerin ortamı sohbet odaları, seviyeli dostluk adına sivas mobil sohbet odaları.

Sivas Sohbet Odaları Kahkaha Tufanı Yaratan Dostluk…..

Sivas Chat Odaları dostluğun aydınlandığı, güzel bir sohbet ortamı için hizmet vermektedir. Sivas mobil sohbet odaları çatısı altında arkadaşlık oluşturmanız için kurulmuş olan sohbet platformumuz, kardeşlik için ortam yaratmaktadır. Sivas şehiri insanları ile yakından tanışıp arkadaş olmak isteyen insanların buluştuğu chat odaları, samimi dostluk adına hazırlanmıştır. Hergün güncellenen mobil sohbet odaları, artık siz değerli kullanıcılarımıza en iyi sohbeti sunmaktadır.

Sivas Mobil Sohbet Odaları

Sivas Mobil Sohbet, mobil cihazlarla parmağınızın uçunda. Zahmetsizce girip profil oluşturmadan rumuz belirtmeniz yeterli. Seviyeli sohbet ile arkadaş bulmanız çok kolay. En iyi sohbet odaları, platformumuzda seviyeli vede kurallara uyarak sohbet edilmekte. Sohbet ederken oyun odalarında vakit geçirmenizde mümkün.

Sivas İklim ve Tarihçesi

İklimi:

İç Anadolu’nun kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Senelik yağış ortalaması 411 mm’dir. +30°C’nin üzerinde gün sayısı 30 günden az ve 0°C’nin altında gün sayısı 120’dir. 30 gün kar yağar, 70 gün toprak karla örtülüdür. Sıcaklık -30,4°C ile +38°C arasında seyreder.

Sivas Mobil Sohbet

Sivas Tarihçesi:

Sivas’ın bilinen târihi Hititlere dayanır. Sivas ilinin topraklarının bulunduğu yerler, Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran Hitit İmparatorluğunun sınırları içinde kaldı. Hititler iç savaş ve iktidar kavgalarıyla yıkılınca, bu bölge Bâbil, Asurlular, Sami kavimleri ve kısa bir müddet Sakaların eline geçti. Hititlerden sonra Frigyalılar ve Lidyalılar Sivas’a hâkim oldular. Lidya komutanlarından Giges’in Ege, Mezopotamya ve İran arasındaki ticâret için yaptırdığı “Kral Yolu” Sivas’tan geçiyordu. Medler ve bilâhare Persler bu bölgeyi ele geçirdiler.1400’de Timur, Sivas’ı ele geçirdi. Bilâhare Çelebi Mehmed, şehri 1403’te geri aldı. Divriği Memlûklerde, Koyulhisar Akkoyunlularda kaldı. Sivas’ın tamâmıFâtih Sultan Mehmed Han ve torunu Yavuz Sultan Selim Han tarafından Osmanlı Devletine katıldı. Evliya Çelebi, tahıl ambarı olan Sivas için şehirlerin anası dendiğini kaydeder. Osmanlı devrinde Sivas eyâlet merkezi oldu. Tanzimat’tan sonra da bu eyâlet merkezliği devam etti. Sivas, 1400’de Timur Hanın buraları almasından sonra istilâ görmemiş bir şehirdir. İstiklâl Harbinde, Erzurum Kongresinden sonra Türkiye çapında Sivas Kongresi 4-11 Eylül 1919’da bu şehirde Mekteb-i Sultânî’de toplanarak Atatürk’ün önderliğinde Millî Mücâdelenin esasları tespit edildi. Sivas, Türk İstiklâl Savaşının ve Türkiye Cumhûriyetinin temellerinin atıldığı yakın târihimizde de mühim roller oynamış bir târih şehrimizdir. Cumhûriyetin îlânından sonra eyâlet merkezi teşkilâtı kalkınca Sivas il (vilâyet) olmuştur.

Sivas Sohbet Odaları, sayfamızda sivas ili hakkında bilgi bulabilir chat odalarında dostlar ile sohbet edebilirsiniz. Her zaman seviyeli arkadaşlığın ön planda olduğu mobil sohbet odalarımızda kurallar çercevesinde en ideal sohbet hizmeti sunulmaktadır. Sizinde sivas sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sivas Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sinop Sohbet Odaları Saklı Düşlerin Buluştuğu Ortam


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri