Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 6 Şubat 2018

Tokat Sohbet Odaları Tadımlık Arkadaşlığın Yeni Muhabbeti Cana yakın sohbet odaları ile birlikte arkadaşlık bulmanıza yardımcı olan tokat mobil sohbet odaları

Tokat Sohbet Odaları Tadımlık Arkadaşlığın Yeni Muhabbeti…

Tokat Chat Odaları ortamında en iyi arkadaşlık oluşturabileceğiniz en güzel sohbet sitesidir. Hizmet şartlarımızda, daha kaliteli sohbet edebilmeniz için seviyeli chat yapmanız gerekmektedir. Sizinde daha iyi sohbet edebilmeniz için, kuralları ihmal etmeyiniz. Mobil sohbet odaları, çatısı altında birbirinden özel arkadaşlık sunan sitemizde sizin için daha kolay sohbet etmeniz için güncellemeler yapılmaktadır.

Tokat Mobil Sohbet Odaları

Tokat Mobil Sohbet ile zahmetsiz, sohbet etmenin ayrıcalığını yaşamak için sitemizde seviyeli sohbet ediniz. Hergün günden güne büyüyen platformumuzda, chat odaları altında tokat halkını insanlarla kaynaşması için hizmet sunmaktayız. Tokat ili hakkında bilgiler öğrenebilir sayfamızın devamında takip edebilirsiniz. Mobil Sohbet Odalarına girdiğinizde oyun oynayarakta vakit geçirebilirsiniz.

Tokat İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Tokat ilinin iklimi, Karadeniz bölgesi iklimiyle İç Anadolu bölgesi iklimi arasında bir geçiş özelliği gösterir. Güneyde iklim daha serttir. Kıyıya yaklaştıkça bu sertlik azalır. Tokat ilinde senenin her mevsimi yağmur yağar. Senelik yağış miktarı bâzı yerlerde 385 mm iken bâzı yerlerde 485 mm’dir. Senenin 50 gününde sıcaklık 0°C’nin altında ve 40 gün +30 °C’nin üzerinde seyreder. Yazlar çukur vâdilerde oldukça sıcak geçer. Ortalama yüksekliği 1050 m olan Tokat ilinde kara ikliminin tesiri büyüktür.

Tokat Mobil Sohbet

Tokat Tarihçesi:

Tokat, çok eski bir yerleşim merkezidir. Tokat il toprakları Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran ve târih devrini açan Hitit İmparatorluğuna bağlıydı. Tokat’ı Artuk Beyin veya Danişmend Gâzinin fethettiği ihtilaflıdır. Fakat bu bölge Danişmend Gâziye verilmiş olup, Anadolu Selçuklu Türk Devletine bağlı Danişmendoğulları Beyliğinin ilk başşehri Niksar olmuştur. Tokat, Selçukluların eyâlet merkeziydi. On ikinci asırda Selçuklular Danişmendoğullarının bağımsızlığına son vererek Konya’ya, Selçuklu başşehrine bağlandı. Tîmûr Hanın 1402 Ankara Savaşı ile Yıldırım Bâyezîd’i yenmesi üzerine Osmanlı Devleti sarsıntı geçirdi. Çelebi Sultan Mehmed bu bölgeye hâkim oldu. Akkoyunlular ve onların yerine geçen Safevîler bölgedeki halkı kışkırtarak isyanlara sebep oldular. Yavuz Sultan Selim Han bu fitneleri sona erdirdi. Osmanlı devrinde bir kültür merkezi olan Tokat ve çevresi Sivas Beylerbeyliğine (eyâletine) bağlı 8 sancaktan (vilâyetten) birine merkez olmuştur. Tanzimattan sonra da Sivas eyâletinin 4 sancağından biri olup, 4 kazâsı vardı.
Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi’nde Tokat için şöyle denir: “Bu havası hoş şehrin dört tarafında bahçe ve bostanlar içinde sular akar. Her bağında birer köşk, havuz, fıskıyeler ve çeşitli meyveler bulunur. Halkı zevk ehlidir. Gariplere dostturlar. Kin tutmaz, hile bilmez. Câmi, saray, köşk ve imâretleri o kadar metin ve güzel olur ki, buralara girenler hayran olurlar. Hacı Bektaş-ı Velî’nin hayırlı ve bereketli duâlarıyla bu eski târihî şehir âlimler konağı, fâzıllar yurdu ve şâirler yatağıdır.” Cumhûriyet devrinde bütün sancaklar gibi Tokat da kendi adını taşıyan ilin merkezi olmuştur.

Tokat Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımız tokat chat odaları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Sizinde eğerki tokat sohbet odaları hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Tokat Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tekirdağ Sohbet Odaları Sevginin Buluştuğu Dostluk Kervanı


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri