Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 7 Şubat 2018

Trabzon Sohbet Odaları Samimi Arkadaşlığın Sıcak Muhabbeti Cana yakın sohbet odaları, karadeniz insanlarının sıcak sohbeti gülümsemeleri mobil sohbet odalarında

Trabzon Sohbet Odaları Samimi Arkadaşlığın Sıcak Muhabbeti…

Trabzon Chat Odaları farkındalık olarak arkadaşlık üzerine kurulmuş olan güzel bir sohbet sitesidir. Trabzon insanlarını yakından tanımak vede dostluk kurmak için chat odalarımıza girmeniz yeterlidir. Hergün yeni yüzler tanıyarak, mobil sohbet odalarımızda vakit geçirebilir arkadaş çevrenizi genişletebilirsiniz. Sizinde canınız sıkıldığında, zahmetsiz olan mobil sohbet artık parmaklarınızın uçunda. Trabzon mobil sohbet odaları, çatısı altında birlik vede samimi dostluğun adresi olarak dostlarımıza güzel vede güveli sohbet sunmaktayız.

Trabzon Mobil Sohbet Odaları

Trabzon Mobil Sohbet, samimi insanların bir arada toplandığı chat odaları olarak hizmet vermektedir. Chat yaparken, kurallar çercevesinde insanları rahatsız etmeden sohbet etmeniz önemlidir. Güvenli vede seviyeli sohbet odaları, her gün güncellenmekte vede kullanıcılara verimli chat sunmaktadır. Platformumuzda oyun odalarının yanı sıra eğlence kanallarıda bulunmaktadır. Mobil girişi ile artık hiç yorulmadan sohbet edebileceksiniz.

Trabzon İklim ve Tarihçesi

İklimi:

İlde Karadeniz iklimi hüküm sürer. Yazları serin ve kışları ılık, her mevsim yağışlı geçer. Güneye dağlık bölgeye varıldıkça iklim sertleşir. Kıyıda yağmur olarak görülen yağış yüksek yerlerde kar şekline dönüşür. Senelik yağış miktarı 730 mm ile 1680 mm arasında değişir. Merkez ilçede senede ortalama 3 gün kar yağar ve 7 günü karla örtülü kalır. Senenin 140 günü yağışlı geçer. Şimdiye kadar en soğuk -7,4°C(9 Şubat 1929) ve en sıcak 38,2°C (20 Ağustos 1941) tespit edilmiştir.

Trabzon Mobil Sohbet

Trabzon Tarihçesi:

Trabzon çok eski bir yerleşim merkezidir. İlk sâkinleri Orta Asya’dan gelen Turan Türklerinden Tibarenler ve Elizonlardır. Trabzon, Hitit İmparatorluğunun sınırları dışında kalmıştır. İyonlular Sinop’tan Trabzon’a gelerek Türk asıllı Turanlılara bağlı Tibarenlerin elinden Trabzon’u alarak Karadeniz’de işlek bir ticâret merkezi ve limanı kurdular. M.Ö. 6. asırda Persler bu bölgeyi ele geçirdiler. Makedonya Kralı İskender, İran’ı (Persleri) yenerek bütün Anadolu ve İran’ı krallığına kattıysa da Trabzon’u ele geçiremedi. Makedonya Kralı İskender’in ölümünden sonra imparatorluğu komutanları arasında bölündü. Bu esnâda Trabzon’da Kuzey Karadeniz ve Kırım’ı içine alan Pontus Krallığı kuruldu. Trabzon’da bir müddet kalan Fâtih, Sinop fâtihi Hızır Beyi vâli olarak bıraktı. Trabzon’da daha sonra Hayreddîn Paşa, Zağnos Paşa, Ali Bey ve Mahmûd Paşa vâlilik yaptılar. Altıncı vâli Yavuz’dur. Yavuz Selim’in 20 yıl sancakbeyliği zamânında Trabzon tamâmen bir Türk şehri oldu. Kültür ve sanat eserleriyle donatıldı. Yavuz’un oğlu Kânûnî Trabzon’da doğdu ve çocukluğunu burada geçirdi. Trabzon bir beylerbeylik yâni eyâlet merkezi oldu. Bu beylerbeyliğin tek merkez sancağı (vilâyeti) vardı. Fâtih’in İstanbul’dan sonra ikinci yıktığı Bizans İmparatorluğu Trabzon’dur. Trabzon, Türklerin Anadolu topraklarında fethettikleri sonuncu şehirdir. Böylece Doğu Roma tamâmen silinmiştir. Bütün Anadolu Türk hâkimiyeti altına girmiştir. Birinci Dünyâ Harbinde Ruslar 1916’da Trabzon’u işgâl ettiler. Bu işgâl bir sene sürdü. İşgâl sırasında ve sonra Rum ve Ermeniler çok zulüm yaptılar. Köy ve kasabaları yaktılar. Trabzonlular direnişe geçtiler. Değirmendere yoluyla Ermeni ve Rumları yendiler. 25 Şubat 1918’de imzâlanan Brest-Litovsk Antlaşması ile Trabzon yeniden Türk hâkimiyetine geçti. Trabzonlular Millî Mücâdelede (İstiklâl Harbi) büyük hizmetler verdiler. Cumhûriyetin îlânından sonra Trabzon kendi adını taşıyan ilin merkezi oldu.

Trabzon Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımıza trazbon ili hakkında bilgi sahibi olmabilir, yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Trabzon sohbet odaları hakkında sorularınızı ise bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Trabzon sohbet odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tokat Sohbet Odaları Tadımlık Arkadaşlığın Yeni Muhabbeti


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri