Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 10 Şubat 2018

Uşak Sohbet Odaları Kardeşce Dostluğun Değişilmez Ortamı Mobil Sohbet Odaları olarak,uşak chat odaları sayfamızda kardeşlik ve dostluk adına hizmet vermekteyiz.

Uşak Sohbet Odaları Kardeşce Dostluğun Değişilmez Ortamı…

Uşak Chat Odaları platformumuzda seviyeli sohbet ile arkadaş bulabilir, ortamınızı genişlete bilirsiniz. Hergün yeni yüzler ile tanışmanız vede sohbet odalarında güzel vakit geçirmeniz için mobil sohbet odaları sayfamıza bağlantı kurmanız yeterli. Sizinde canınız sıkılıyorsa sohbet sitemiz tam size göre. Her gün güncellenen chat odalarımız, artık mobil uygulama sayesinde uşak mobil sohbet olarakta hizmet vermektedir. Sizin için hazırlamış olduğumuz mobil girişimiz sayesinde zahmetsizce bağlanıp sohbet edebileceksiniz.

Uşak Mobil Sohbet Odaları

Uşak Mobil Sohbet farklılığı ile bir çok sohbet siteleri arasında yerini alan sevdayagmuru, arkadaşlık olarak, siz değerli dostlarımıza uşak insanları ile kaynaşmanızada olanak sunmaktadır. Günden güne büyüyen platformumuzda seviyeli vede kurallar çercevesinde sohbet etmeniz gerekmektedir. Çalışma arkadaşlarımız, siz değerli dostlarımız için sohebt odalarında ellerinden geleni yapmaktadır.

Uşak İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Uşak ilinin iklimi Ege ve İç Anadolu bölgeleri arasında bir geçiş özelliği gösterir. Daha çok kara iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak, kışları uzun ve sert geçer. Senelik yağış miktarı 430 mm ile 700 mm arasındadır. Sıcaklık -24°C ile +39,8°C arasında seyreder. 0°C altında geçen gün sayısı 70’dir. Yağışların çoğu kışın yağar. Yazın yağış oldukça azdır.

Uşak Mobil Sohbet

Uşak Tarihçesi:

Uşak ve çevresi çok eski çağlarda iskân edilmiştir. M.Ö. 2500’de Hititlerden evvel Luvi istilâsına uğradığı sanılmaktadır. Bu bölge Hititlerin batı komşusu Arzava ve Akiyyava krallıklarının sınırları içinde bulunuyordu. Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran ve Anadolu’da târih devresini açan Hitit İmparatorluğuna dâhil oldu. Hitit Devleti iktidar kavgaları ve iç savaşlarda yıkılınca bu bölgeye Frikya krallığı hakim oldu. Daha sonra Lidya krallığının bir parçası oldu. Lidyalılar zamânında, Ege’yi Ortadoğu’ya bağlayan dünyânın ana ticâret yollarından “Kral Yolu” bu bölgeden geçti. Tîmûr Han ile yapılan 1402 Ankara Savaşından sonra, beylikler tekrar bağımsız oldular. Germiyan Beyliği de Karamanoğullarına bağlı olarak beyliği devam etti. İkinci Yâkup Beyin vasiyeti üzerine 1429’da Germiyan Beyliği ve Uşak, Osmanlı Devletine katıldı. Osmanlı Devlet Teşkilâtında Uşak, merkezi Kütahya olan Anadolu beylerbeyliğinin (eyâletinin) 14 sancağından (vilâyetinden) biri olarak merkez sancağının bir kazâsı idi. Tanzimattan sonra merkezi Bursa olan Hüdâvendigâr Eyâletinin (vilâyetinin) 5 sancağından biri olan Kütahya Sancağının kazâ merkeziydi. Birinci Dünyâ Savaşından sonra Yunan işgâline uğrayan Uşak, Yunanlılar tarafından yakılıp yıkıldı. İstiklâl Harbinin büyük çarpışmaları bu topraklarda yapıldı. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar Başkumandanlık Meydan Muhârebesinden sonra Yunan ordusu yine bu topraklarda büyük bozguna uğradı. Banaz ilçesi yakınlarıdaki Göyem köyü tepelerine sığınan Yunan orduları başkumandanı General Trikopis ile General Diyenis ve diğer komutanlar Çakmaklı Tepede Türk birliklerine teslim oldular. 1 Eylül 1922’de Uşak düşman işgâlinden kurtuldu. Uşak, Cumhûriyet devrinde Kütahya’ya daha sonra Manisa’ya bağlı bir kaza merkeziyken, 15 Temmuz 1953’te il olmuştur.

Uşak Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımız uşak hakkında bilgiler bulabilir, sohbet odalarına girerekte sohbet edebilirsiniz. Sizinde aklınızda uşak sohbet odaları yazımızla ilgili sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Uşak Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Şanlıurfa Sohbet Odaları Çatısı Altında Samimi Muhabbet


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri