Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 11 Şubat 2018

Van Sohbet Odaları Candost Bildikleriniz İle Muhabbet Van Chat Odaları dostluğun gerçekliği vede arkadaşlık kavramının tam platformu, van mobil sohbet odalarıda

Van Sohbet Odaları Candost Bildikleriniz İle Muhabbet…

Van Chat Odaları insanları birbirleri ile güzel sohbet etmelerine olanak sağlayan en geniş kapsamlı güzel bir sohbet sitesidir. Her zaman ücretsiz olarak siz değerli kullanıcılarına güzel vede seviyeli sohbet sunmak için çalışmalar devam etmektedir. Mobil sohbet odaları uygulamalarımız sayesinde artık mobil girişleride mevcuttur. Kurallar çercevesinde Van mobil sohbet odalarında arkadaş bulmanız daha kolay. Canınız sıkılmadan sohbet edebileceğiniz güzel bir sohbet odaları.

Van Mobil Sohbet Odaları

Van Mobil Sohbet çatısı altında dostluk yaratmanız için, mobil sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Gerçek vede samimi dostluklar için chat odaları sayesinde size daha verimli sohbeti sunmak için elimizden geleni yapmaktayız. Günden güne gelişen sohbet sayfalarımız, siz kullanıcılara daha seviyeli muhabbet için güvenliğinizi korumaktayız. Sizde eğerki daha verimli bir sohbet yapmak istiyorsanız van mobil sohbet odalarına girmeniz yeterlidir.

Van İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Van ilinde kara iklimi hüküm sürer. Kışlar sert ve uzun geçer. Çok yüksek bölgelerinde, kışın daha az sert geçmesini Van Gölü temin eder. Kışın 150 güne yakını 0°C altında geçer. Yazın ise 20 gün +30°C’nin üstündedir. Toprak 80 gün karla örtülü kalır. Senelik yağış miktarı ilçelere göre 370 mm ile 570 mm arasında değişir. Yazlar az yağışlı ve çok sıcak geçer. Sıcaklık -26,9°C ile +36°C arasında seyreder.

Van Mobil Sohbet

Van Tarihçesi:

Van bölgesinin zengin târihi 4000 sene önce Orta Asya’dan göç ederek bu bölgeye yerleşen Hurrilerle başlar. Hurrilerin bir kolu da Mitannilerdir. Hurriler Hititlerle, aynı çağda yaşadılar. Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran Hititler Van bölgesini Hurrilerin elinden alamadılar. Esâsen Hititler de Orta Asya menşeylidir. Asur ve Babiller hâkimiyetlerini Van Gölü güneyine kadar götürmüşlerse de, bu bölgeyi ele geçiremediler. 23 Haziran 1534’te Vezir-i âzam Dâmâd Makbul İbrâhim Paşa, Van’ı fethetti ve Suriye Beylerbeyi Hüsrev Paşayı Van Beylerbeyi yaptı. Van Beylerbeyliği Erzurum ve Diyâr-ı Bekr eyâletleri yanında İran’a karşı yapılan seferlerde büyük önem kazandı ve mühim bir sınır eyâleti oldu. Van’da Osmanlılarla Safevîler arasında birçok çarpışmalar (savaşlar) meydana geldi. Bir ara 1535’te Safevîler Van’ı ele geçirince Kânûnî Sultan Süleyman Han on birinci Seferi Hümâyunu sırasında Tebriz dönüşünde Van’ı 1548’de tekrar fethedince İskender Paşa, Van Beylerbeyi oldu. Tanzimattan sonra da, eyâlet merkezi olan Van’da birçok değerli ve tanınmış devlet adamı beylerbeyliği (vâlilik) yapmıştır. Birinci Cihan Harbinde 20 Mayıs 1915’te Ruslar Van’ı işgâl ettiler. Rusların yardımıyla Van şehrine hâkim olan Ermeniler Ruslar çekildikten sonra burada yaşayan Müslüman ve Türklere çok zulüm yaptılar. Türkleri şehir dışına sürdüler. 2 yıl 10 ay 13 gün süren bir işgâlden sonra Türk ordusu 2 Nisan 1918’de Van’ı işgâlden kurtardı. Ruslarla işbirliği yaparak silâhlı baskın yapan Ermeniler bu bölgeden çıkarıldılar. Ruslar ve Ermeniler işgâl esnâsındaVan’ı yakıp yıkmış ve harâbe hâline getirmişlerdir. Cumhûriyet devrinde Van aynı ismi taşıyan ilin merkezi olmuştur. 1950’den sonra hızla gelişmeye başlamıştır.

Van Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımıza van ili hakkında bilgi derleyip sayfamızda bulabilirsiniz. Van sohbet odaları yazımız hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Van Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Uşak Sohbet Odaları Kardeşce Dostluğun Değişilmez Ortamı


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri