Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 12 Şubat 2018

Yozgat Sohbet Odaları Gülümseten Muhabbet Dolu Arkadaşlık Sohbet Odaları sayfamızda güzel yozgat mobil sohbet hizmeti sunmaktayız, dostluk adına sohbet ortamı..

Yozgat Sohbet Odaları Gülümseten Muhabbet Dolu Arkadaşlık…

Yozgat Chat Odaları olarak siz değerli dostlarımıza en samimi sohbet odaları ortamını yaratmak için daha verimli sohbet edebilmenize olanak sağlamaktayız. Samimi dostluklar, yozgat mobil sohbet odalarında başlar. Mobil sohbet odaları, bağlantınızda, siz değerli dostlarımızdan hiç bir zaman ücret talep edilmemektedir. Platformumuz tamamen ömür boyu ücretsiz olarak sohbet sunmaktadır. Arkadaş bulmanızda yardımcı olabilen sevdayagmuru mobil sohbet odaları, siz dostlarımıza en güzel chat odaları hizmeti vermektedir. Seviyeli sohbet için, sizinde kurallar çercevesinde olmanız vede dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yozgat Mobil Sohbet Odaları

Yozgat Mobil Sohbet sayfamızda kimseye özel bilgilerinizi vermeyin. Sizin güvenliğiniz için hiç bir şekilde sizden bilgi talep edilmemektedir. Sohbet Odaları, sayfamızda en güzel chat vede sohbet yapmak vede can sıkıltınızı atmak için oyun kanallarında vakit geçirebilirsiniz. Mobil cihazdan zahmetsizce girebileceğiniz sohbet odaları, yozgat insanlarınıda chat odalarımızda tanımanız mümkün.

Yozgat İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Yozgat ilinde sert kara iklimi hüküm sürer. Yaz ile kış, gece ile gündüz arasında büyük ısı farkı vardır. Isı -23°C ile + 37,1°C arasında seyreder. Senenin 40 günü kar yağışlı geçer ve 20 günü -10°C’nin altındadır. Senelik yağış ortalaması 540 mm’dir.

Yozgat Mobil Sohbet

Yozgat Tarihçesi:

Yozgat ili Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Alişar Höyüğünde 5000 sene önceye âit eserler bulunmuştur. Yozgat il toprakları Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran veAnadolu’da târih devrinin başlangıcı kabul edilen Hititlerin sınırları içinde ve en kalabalık yerleşme merkezlerinden biriydi. M.Ö. 1500-2000 yılları arasında kurulan Hitit Krallığının merkezi Hattuşaş, Yozgat il sınırları içindedir. Tîmûr Han 1402-1403 senelerinde Yozgat’ı ele geçirdi. Tîmûr Han Anadolu’yu terk edince Çelebi Sultan Mehmed Han bu bölgeyi Osmanlı Devleti sınırlarına yeniden kattı. Bu târihten îtibâren Osmanlı Devleti yıkılıncaya kadar Yozgat bir İç Anadolu şehri olarak Osmanlı idâresinde yaşadı. Türkmen beylerinden Çapanoğlu Ahmed Paşa Yozgat’ı yeni baştan îmâr etti. Bu zat 1762-1813 arasında 51 yıl vâlilik yaptı. Bir ara Çorum, Kayseri, Ankara, Amasya, Çankırı, Niğde, Tarsus bu âilenin idâresine verildi. Sultan İkinci Mahmûd Han zamânında idârî değişiklikler olunca, Üçüncü Çapanoğlu Süleymân Beyin büyük oğlu Celâleddîn Paşa vezir (mareşal) olarak devlet hizmetinde çalıştı. Diyarbakır, Halep, Maraş, Erzurum, Adana ve Kayseri vâliliği yaptı ve 1846’da vefât etti. Çapan (Çapar) veya Cebbaroğullarından Ahmed Paşa ve oğulları Hacı Mustafa ile Süleymân Bey; Ömer Ağa ve Müderris Abdülcebbar ve Abdülfettah Efendiler bu âileden olup, devlete büyük hizmetleri oldu. Osmanlı devrinde “Bozok” denilen ve aşağı yukarı bugünkü Yozgat topraklarını içine alan Sancak (vilâyet), Sivas Beylerbeyliğinin (eyâletinin) 8 sancağından biriydi. Tanzimattan sonra ise Ankara vilâyetinin (eyâletinin) beş sancağından biri oldu. Üç kazâsı vardı. Cumhûriyet devrinde sancaklara (mutasarrıflıklara) vilâyet (il) denilince Yozgat vilâyet oldu.

Yozgat Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımıza yozgat ili hakkında bilgiler derledik. Sizde yozgat ilini merak ediyorsanız sayfamızda bulunan bilgileri bulabilirsiniz. Sizinde eğerki Yozgat Sohbet Odaları yazımızla ilgili sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yozgat Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Van Sohbet Odaları Candost Bildikleriniz İle Muhabbet


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri