Chat Odalarına Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakın

Editör: Editor Yayınlanma: 13 Şubat 2018

Zonguldak Sohbet Odaları Verimli Muhabbet Odası Platformu Samimi dostluk oluşturmanız için chat odaları hizmetimiz olan zonguldak mobil sohbet odaları farkımız.

Zonguldak Sohbet Odaları Verimli Muhabbet Odası Platformu…

Zonguldak chat odaları platformumuzda güzel sohbet yapabilmeniz için seviyeli sohbet etmeniz gerekmektedir. Sizde diğer kullanıcılarımız gibi kurallara uymanız lazım. Hergün güncellenen mobil sohbet odaları sayfamız, siz dostlarımız için en iyi chat imkanını sunmaktadır. Zonguldak sohbet odalarında güzel bir sohbet etmeniz için oyun kanallarımızda mevcut. Siz dostlarımıza chat odalarında arkadaş edinmenize yardımcı olarak sohbet sitemizde hizmet vermekteyiz.

Zonguldak Mobil Sohbet Odaları

Zonguldak Mobil Sohbet Odaları tarzımızı en güzel örneklemek için bazı sohbet siteleri ile birlikte aramalarda sunduğumuz mobil sohbet uygulamamız ile mobil cihazlardan giriş yapabilirsiniz. Sizinde dostluk kavramına önem verdiğinizi düşünerek en iyi arkadaş edinebileceğiniz sohbet odaları ortamımızı ziyaret ederek chat yapabilirsiniz.

Zonguldak İklim ve Tarihçesi

İklimi:

Zonguldak ilinde Karadeniz iklimi hüküm sürer. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava akımlarına karşı açık olduğundan Doğu Karadeniz bölgesine nazaran kışlar daha soğuk geçer. Ortalama senelik yağış miktarı 1250 mm’dir. Her mevsim yağışlıdır. Kıyıdan içlere gidildikçe yağış azalır. Karadeniz’in en serin bölgesidir. Sıcaklık -8°C ile +40,5°C arasında seyreder.

Zonguldak Mobil Sohbet

Zonguldak Tarihçesi:

Zonguldak ve çevresinin târihi Hititlerle başlar. Anadolu’da ilk siyâsî birliği kuran Hitit İmparatorluğu bu bölgeyi sınırları içine dâhil etti. Bu devirde bu bölgeye verilen isim “Palla”dır. Hitit İmparatorluğu iç savaşlar ve iktidar kavgaları ile zayıfladı ve nihâyet yıkıldı. Osmanlı devrinde her türlü istilâ ve savaştan uzak kalan bu topraklar üstünde insanlar sükûnet içinde yaşamıştır. Târihî hiçbir mühim vak’aya sahne olmamıştır. On dokuzuncu asır başlarında gemilerde buhar gücü kullanıldığı için kömür büyük önem kazandı. Ticâret gemileri gibi savaş gemileride buharla çalışıyor ve buhar da kömürle temin ediliyordu. Henüz Osmanlı topraklarında kömür bulunamamıştı. Sultan İkinci Mahmûd Han, Osmanlı toprakları içinde mâden kömürü bulacaklara mükâfat vereceğini bir fermanla îlân etti. Orduda da askerlere mâden kömürü tanıtılarak terhislerinde memleketlerinde bu mâdeni aramaları ders olarak anlatıldı. 1829 senesinde Ereğli ilçesinin Kestanelik Köyünde oturan Uzun Mehmed bir gün deniz kenarına inmişti. Bir fırtına sebebiyle “limancık” isimli kuytu bir köşeye sığındı. Isınmak için ateş yaktı. Az sonra ateş etrafındaki siyah taşların yanarak kor hâline geldiğini görünce “Buldum, kömürü buldum” diye bağırdı. Çünkü askerlikte deniz eri iken öğretilenlere çok benziyordu. Bu yerden bir küfe dolusu kömürü sırtına yükleyip “Alaplı” yolundan İstanbul’a geldi. İstanbul’daki ilgililere başvurdu. Yapılan incelemelerde bunun kömür olduğu anlaşılarak Pâdişâhın fermanı ile Uzun Mehmed’e 30 altın mükâfat ve ölünceye kadar 6 altın maaş bağlandı. “Kara elmas” denilen kömür yatağını bulan ve ülkeye önemli bir yeraltı zenginliğinin kazandırılmasında yer alan Uzun Mehmed’in hâtırası için Zonguldak’ta bir anıt dikilidir. Kömür mâdeni sebebiyle Zonguldak gittikçe gelişti. Cumhûriyet devrinde ise en çok gelişen birkaç şehirden biridir. Ereğli Demir ve Çelik Tesisleri ile Zonguldak daha büyük hızla kalkınmıştır. Cumhûriyet devrinde il olan Zonguldak demiryolu ile Ankara’ya bağlanmış ve liman tesisleri yapılmıştır.

Zonguldak Sohbet Odaları, sayfamızda siz değerli dostlarımıza en güzel sohbet odaları imkanı bulmanız için yardımcı olmaktayız. Arkadaşlık ortamı kurmanız için zonguldak mobil sohbet odalarını ziyaret ediniz. Zonguldak Sohbet Odaları yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Zonguldak Sohbet Odaları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yozgat Sohbet Odaları Gülümseten Muhabbet Dolu Arkadaşlık


ÖNCEKİ YAZI»» SONRAKİ YAZI»»
SOSYAL MEDYA AĞLARI

Sevdayagmuru.NET - Sohbet,Chat - Tüm Hakları Saklıdırdır.

Aşk Sözleri - Anlamlı Sözler - Güzel Sözler - Ünlü Sözleri