ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Abdullah Özdoğan – İş Hayatı Ve Picasso

Abdullah Özdoğan İş Hayatı Ve Picasso İlahi Sözleri

Sayfamız da düzenlemiş olduğumuz Abdullah özdoğan ilahi sözlerini bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek, Abdullah özdoğan iş hayatı ve picasso ilahi sözlerini takip ederek sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz. En güzel Abdullah özdoğan iş hayatı ve picasso ilahi sözleri için bizleri sosyal ağlarımızdan takip ederek, beğendiğiniz ilahi sözlerine ulaşabilirsiniz. Bir çok yeni Abdullah özdoğan iş hayatı ve picasso ilahi sözlerini sitemiz aracılığı ile bulabilir vede paylaşabilirsiniz.

ODTÜ İşletme’nin deli ama çok bilge, hem en sevilen hem en nefret edilen profesörü Muhan Hocanın Strateji Yönetimi dersinin ilk saati öğretim üyelerinin bile katılımıyla geçer ki her senesi ayrı ilginçtir. Derslerinden birinden bir anekdot:


Muhan Soysal tepegöze bir Picasso resmi koyar. Herkes bakar bakar ama tarzı zaten kübik olan sürrealist resimde sanatla fazla ilgilenmeyenlerin anlayabileceği çok az şey vardır. Bozuk perspektifli bir oda, sarı uzun saçlı yaratığa benzeyen bir şey. Etrafında başka yaratıklar, yerde yine bir yaratık ve arkadaki şekli bozuk içi parlak dikdörtgenin içinde başka bir şeyler daha
5-10 dakka hiç bir şey söylemeden sınıfı izleyen hoca, birazdan Picasso’nun resmini alıp Meninas’in bir resmini koyar. Bu resimde sandalyenin üzerinde oturan sarı uzun saçlı bir aristokrat kızının etrafındaki dadılar onun saçını tararken yerde köpeği yatmaktadır. Ve babası arkasından ışık sızan kapıdan kızını izlemektedir.

Ancak ikinci resmi görünce Picasso’nun resmindeki öğelerin ne olduğunu ve bu resmin Meninas’in tablosuna gönderme olarak yapılmış olduğunu fark eder tüm sınıf.

Ve Muhan Soysal hiç unutamayacağımız dersini verir:
Hayatta hiç bir şey Meninas’in resmi kadar belirgin ve net değildir. İş hayatı gerçekleri size Picasso’nun resmindeki gibi şekil değiştirmiş olarak gösterir. Picasso’nun resmine bakıp, Meninas’in resmini görebilenleriniz başarılı olacak, diğerleri kübik şekillere bakıp yanlış anlamlar çıkarmaktan gerçekleri hiç göremeyecek.

Bir saatliğine mutlu olacaksanız, şekerleme yapın,
Bir günlüğüne mutlu olacaksanız, balık avlamaya gidin,
Bir aylığına mutlu olacaksanız, evlenin,
Bir yıllığına mutlu olacaksanız, bir servete konun,
Tüm yaşam boyunca mutlu olacaksanız, işinizi sevin.