ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Adil Avaz – Endülüs

Adil Avaz Endülüs İlahi Sözleri

Sitemiz de düzenlemiş olduğumuz Adil avaz ilahi sözlerini bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek, Adil avaz endülüs ilahi sözlerini takip ederek sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz. En güzel Adil avaz endülüs ilahi sözleri için bizleri sosyal ağlarımızdan takip ederek, beğendiğiniz ilahi sözlerine ulaşabilirsiniz.


Sen bahtında yalnızlığın duygularında sessizliğin şehri, doğurduğun insanlığa inat, insanlıktan kaçış. Meçhule doğru meçhule süzülüş. Ağlıyorum sana, ağlıyorum Endülüs. O mihrap, o minber, o zemin böyle öksüz mü kalacaktı Endülüs. Minarelerin, şerefelerin ve o medeniyetin. Ağla Endülüs ağla. Ağla suların çırpıntısında. Bir serap yaşayayım bari. Bir serap yakamozlarında. Sana gönül verenler akıncıların serhatların ve ve sevdalın Tarık. Onlar gemileri yaktılar.

Biz mirasyediler, biz ise kocaman bir tarihi. Endülüs seni yaktık. Boynumuzda bir yaftasın, alnımızda bir lekesin. İnce bir sızının yürekteki hançerisin. Sen Endülüs, sen ve kitabelerin. Düşünüyorum be Endülüs o günleri. O tırmanışlarını akıncıların yamaçlarından, patikalarından ve geçişlerini düşünüyorum, geçişlerini bir dünyadan, geçişlerini Cebel-i Tarık’tan. Ve o ezanlar rüzgârlara karışan ezanlar. Hani ne oldu şimdi, ne oldu o saf tutulan namazlar. Ah Endülüs ah mukaddes kimliğin sessiz mezarı.