ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Adil Avaz – İsyan Türküleri

Adil Avaz İsyan Türküleri İlahi Sözleri

Sayfamız da düzenlemiş olduğumuz Adil avaz ilahi sözlerini bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek, Adil avaz isyan türküleri ilahi sözlerini takip ederek sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz. En güzel Adil avaz isyan türküleri ilahi sözleri için bizleri sosyal ağlarımızdan takip ederek, beğendiğiniz ilahi sözlerine ulaşabilirsiniz. Bir çok yeni Adil avaz isyan türküleri ilahi sözlerini sitemiz aracılığı ile bulabilir vede paylaşabilirsiniz.

Merhaba ülkemin yalçın dağları merhaba nehirim, denizim, planlarım. Merhaba çobanlarım, ırgatlarım, işçilerim ve yiğitlerim, kızlarım, bebeklerim merhaba. Avuçlarımda yüreğim dudaklarımda dualar ve bir kıble gibi yönlediğim hasretimin sevdası merhaba. Belki bir geminin güvertesinden kapısından bir üniversitenin gelir diye beklediğim beklediklerim merhaba. Nice çiçekler soldu ellerinden ve nice kurşunlar döküldü yüreğimden.


Zamana sığındım zehir içercesine. Geleceğe tutundum sorgulayıp geçmişimi delicesine. Geçmişini ahh geçmişim.

Barut doldururduk ateşler içinde. Umutlarımızı kalleşçe vuran kurşunların boş kovanlarına. Silahlarımızı taşırdık birbirimizin. Şarkılarımıza yürürken dağlarında ülkemizin. Güneşi selamlardık doğunun o kurt karanlığına inat hani her doğuşu bir inkılâp. Haddine miydi o gün Sivas’ta bir köpeğin kalkıp da küfür eylesin dinine şu ümmetin. Özlemine düşmüşüm istiklal adlı harbin. Nesini kutluyayım dayatılan zaferin.

Papazın bahçesine gömdük son umutları, İslamköy’de yeşerttik zulüm tohumlarını. A o güller ve o dağlar, isyan türkülerini ve beni bekler. Omuzunda mermi taşıyan Nene Hatun’lar Kara Fatma’lar kadınlarımız vardı o gün. Kadındı o gün ve ve kadınlarımız var bugün. Zaferin çocukları, mukaddes manolyanlar.