ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Ahmet Bozkuş – Mektup

Ahmet Bozkuş Mektup İlahi Sözleri

Sayfamız da düzenlemiş olduğumuz Ahmet bozkuş ilahi sözlerini bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek, Ahmet bozkuş mektup ilahi sözlerini takip ederek sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz. En güzel Ahmet bozkuş mektup ilahi sözleri için bizleri sosyal ağlarımızdan takip ederek, beğendiğiniz ilahi sözlerine ulaşabilirsiniz. Bir çok yeni Ahmet bozkuş mektup ilahi sözlerini sitemiz aracılığı ile bulabilir vede paylaşabilirsiniz.

Oğul yirmi yaşında gelir askerlik,
Bu vatandan hiç bir zaman kopmasın bağın.
Güz geldi yaprakları dökülmüş dalın,
Vatanın uğruna şehit oğlum.

Canım oğlum, mezarını kazdılar derin,
Sen şehitsin üzülmem cennet oldu yerin.
Yüreğim yanıyor rüzgar esmiyor serin,
Vatanı uğruna şehit oldu benim oğlum.

Canım oğlum, güzel oğlum, yiğit oğlum,
Dostlar şehit oldu kınalı kuzum.


Neden utandın başındaki kınadan Ali,güldü mü sana arkadaşların,sebebi ne anlamadı mı cephedeki ahali. Neden utandın başındaki kınadan Ali,utanma Ali,yakılmışsa başına askere gelirken o kına bil ki büyük şereftir sana,annen ne yazmış mektubunda baksana.Bizde kurbanlık koça yakılır kına.Allaha kurban olsun diye.Bizde gelinlik kıza yakılır kına,eşine yar olsun diye.Bizde askere giden yiğide yakılır kına.Vatana kurban olsun ebediyyen bahtiyar olsun diye.Biliyor musun Ali,elbisendeki kan tenindeki kurşun izi ve başındaki kına kıskandırıyor bizi,şimdi kim bilir yanında kimler var,sen de tanıyor musun şehit olmadan hemen önce ben köylüm Halil Çavuş’tan bir mecidiye borç almıştım geri veremedim söyleyin hakkını helal etsin diyen onbaşı İbrahim’e.Köylüm İbrahim Onbaşı’ya bir mecidiye borç vermiştim onu göremedim şehit olursam söyleyin hakkımı helal ettim diyen Halil Çavuş’u tanıyor musun Ali.Biz hep onları anlattık,dostluk derken onlar geldi aklımıza iman derken inanç derken onlar geldi.

Sen bilirsin Ali,orda da beraberler mi,peki ya hiç gördün mü Binbaşı Lütfü beyi,biliyor mu kendi için ayrılan birkaç kurabiyeyi,ya o adını bile bilmediğimiz meşhur asker,hani savaşın orta yerinde kurşunlara aldırmadan yaralı düşman askerini sırtlayan kahraman onu da gördün mü,ey mahçup simalı aslan kınalı Ali,ne büyük şerefmiş sen anlat bzie başındaki kınayı,sana o kınayı yakan edepli anayı anlat bize ve selam söyle hepsine.Ezine’li Yahya Çavuş’a onun 62 arkadaşına.57.Alaya gözünü kırpmadan ölüme yürüyen o çocuklara bizden selam söyle.Biz her yıl yeniden daha güçlü daha içten adınızı söylüyoruz böyle.Sizin hatıranız en büyük emanet bize.Şükrediyoruz sizin gibi atalarımız olduğu için Rabbimize.Şükürler olsun sizin gbii atalarımız olduğu için Rabbimize.

Canım oğlum, mezarını kazdılar derin,
Sen şehitsin üzülmem cennet oldu yerin.
Yüreğim yanıyor rüzgar esmiyor serin,
Vatanı uğruna şehit oldu güzel oğlum.

Canım oğlum, güzel oğlum, yiğit oğlum,
Dostlar şehit oldu kınalı kuzum.