ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Zekeriya Maral – Nurul Envar Naatı Şerif

Zekeriya Maral – Nurul Envar Naatı Şerif İlahi Sözleri

Sayfamız da düzenlemiş olduğumuz Zekeriya maral ilahi sözlerini bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek, Zekeriya maral nurul envar naatı şerif ilahi sözlerini takip ederek sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz. En güzel Zekeriya maral nurul envar naatı şerif ilahi sözleri için bizleri sosyal ağlarımızdan takip ederek, beğendiğiniz ilahi sözlerine ulaşabilirsiniz. Bir çok yeni Zekeriya maral nurul envar naatı şerif ilahi sözlerini sitemiz aracılığı ile bulabilir vede paylaşabilirsiniz.

Ey Nur’ul Envar Ey on sekiz bin âlemin Sultanı,
Ey Muhabbetullah deryasının menbaı evliyaullahın çerağı yüce insan,
Sana binlerce salât ve selam olsun.

Hangi gönül var ki asırlardır sana meftun sana tutsak sana yangın sana divane olmasın,
Ey Nuru’l Envar sen Hak katından lutfedilensin bize.

Ya Rasulallah sana kurban olmayan bu canların ne kıymeti olabilir ki,
Uğruna feda olmayan bu varlığımızın ne değeri olabilir ki.

Sahabe-i Kiram efendilerimiz seni o kadar çok seviyorlardı ki, o kadar çok seviyorlardı ki Efendimiz; senin olmadığın bir cenneti bile istemiyorlardı. “Kişi sevdiği ile beraberdir” müjdesini duyuncaya kadar yemeden içmeden kesilenler vardı.
Ebu Talib senin için şöyle demişti; “Öyle beyaz bir yüz ki, o yüzün suyu hürmetine bulutlardan yağmur istenir. Öyle bir kerem sahibi ki yetimler O’nun eline bakar, dullar ve yoksullar O’na güvenir.”
Ey merhamet ve rahmet şahikası, âlemlerin solmayan gülü.


Tarih, sana delice râm olanların, ruh hallerini anlatırken, o büyük kumandan Halid b. Velid’ten bahseder;
Sarığında Allah resulünün mübarek saçından bir tel taşıyordu. Bir gün başından sarık kayıp, düşman saflarına yuvarlanınca ardından koşmaya başlamıştı. Arkadaşlarının ikazına rağmen, kendi canını tehlikeye atacak bir fedakârlık göstererek “Peygamberin hatırasına bir şey olacak diye korktum” demişti. Onlar senin yolunun delileri idi.
Biz de seni seviyoruz Ya Resulallah!… Hakkı ile olmasa bile.

Seni bize her şeyden daha sevimli kılan Rabbimize hamd ediyoruz. Bize mübarek ve mukaddes kılındı, sana ait olan her şey… Senin nur cemalin ve sünnetin bize şirin kılındı, canımızdan aziz bildik seni, tâ ki, imanımız kemal bulsun diye.
Ey şefkatmeâb Efendimiz!

Ümmetine çok düşkünsün biliyoruz. Doğumundan ölümüne kadar. Ümmetinin hidayeti ve selameti için sabahlara kadar sacid olan sensin.

Hasretiz cemaline, nurunla hâlleniriz ve başımızın tacıdır senden bize kalan. Hasretinle bîperva gönüller. O eşsiz pâk-ı endâmın, bizi böyle çepeçevre saran.

İnsanlık âlemi senin gibisini görmedi, görmeyecek. Tefekkür ufkumuzun sonsuzluğunda sen ve varlığın, bidayetinde senin nurun. Anılınca adın ürperir kalpler, yaşarır gözler. Firakınla yanan şu biçare susamışlara bir nazar kıl. Nazar kıl ötelerden.

Ey insanlık âleminin hidayet kaynağı Efendimiz; böyle serteser perişan ve şefaatine muhtaç bu mücrimlere merhamet eyle ne olur; muhtacız himmetine.