ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Zekeriya Yıldız – Eylül

Zekeriya Yıldız Eylül İlahi Sözleri

Sayfamız da düzenlemiş olduğumuz Zekeriya yıldız ilahi sözlerini bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek, Zekeriya yıldız eylül ilahi sözlerini takip ederek sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz. En güzel Zekeriya yıldız eylül ilahi sözleri için bizleri sosyal ağlarımızdan takip ederek, beğendiğiniz ilahi sözlerine ulaşabilirsiniz. Bir çok yeni Zekeriya yıldız eylül ilahi sözlerini sitemiz aracılığı ile bulabilir vede paylaşabilirsiniz.

Mehtap çok soğuk olmuş bugün, kesmiş ağarırken suda kendir, ömrümde her Eylül o günden beri, acı bir kar büken sanki
Cüzzamlı yazın mor sarı yelpazesi Eylül. Bağ bağ kızaran meyvelerin kâsesi Eylül, bir karmakarışık düşte tekerlek sesi gibi Eylül. Ömrümde her Eylül acı bir karbüken oldu o günden beri.


Eylül sonu dağlar eriyip sağlamlaşırmış. Yorgun bir ay altında sular mağmalaşınca, bir resme kapanır görürüm nereye baksam nereyi görsem.

Yağmur kuru yaprakları ıslattığı akşam gel buraya bekletme dizelerimi. Yas tut da teselli olurum belki dizlerimin yasında. Dallarda büyük kuşların akşamlamasında bir bekleyişin hüznünü duy yolları dinle. Kan ağlamasın dizelerim şiirlerimde.
Kurşun sesleri kurşun sesleri soldurdu bu yaz gülleri erken. Askerler uzaklarda trenlerle geçerken güz darmadağın nerdesin ey beklediğim.

Eylül bu yaz da bir kaçak gibi geldi yüreğime. Tutsaklar uzaklarda geçerken nerdesin beklediğim.
Yine yavaş geçiyor Eylül kapılan. Ana sincap sesinin çizdiği zikzaklı yolunda ben hep seni ağladım, seni düşündüm. Görmedim bir gün onun kışlana kışlandığını.

Ama ben hâlâ Ağustos’ta yakan bir doluyum, gel artık bekletme.